Hvězda Sáblíkové s věkem neuhasíná. Z mistrovství světa si veze dva bronzy

Přidat na Seznam.cz

Martina Sáblíková je veřejností vnímaná jako velmi skromná sportovkyně, která s rozpaky odmítá, že by se měla se svými úspěchy zařadit mezi naše sportovní veličiny (Zátopek, Čáslavová, Železný, atd.). Jenže statistiky nějaké dojmy nezajímají a do svých análů si zapíšou další dva velké úspěchy této rychlobruslařky. Na probíhajícím světovém šampionátu v nizozemském Heerenveenu získala už druhý bronz. Po třetím místě na trati tři kilometry dnes získala kov stejné hodnoty na „pětce“.

„Medaile číslo 31. Tak šťastná,“ napsala Sáblíková na svůj Instagram. Zatímco na té kratší trati se počítalo s tím, že by rodačka z Nového Města na Moravě mohla získat medaili, na nejdelší trati je to trochu šok. Ze zdravotních důvodů totiž mohla v letošní sezoně absolvovat jediný pětikilometrový závod.

Sáblíkovou bohužel trápí skoro každou sezonu nějaký zdravotní problém, ale nakonec se vždy tato 35letá mnohonásobná olympijská medailistka dokázala na vrchol sezony připravit. Letos si nešťastně bruslí pořezala kotník, takže musela vynechat několik závodů Světového poháru. Přesto jí to nijak na MS neovlivnilo. „Bylo to úžasné, užívala jsem si všechno plnými doušky už od vstupu na led. Aplaus v hale byl geniální. Sledovat, co tam dnes předvedly Ragne Wiklundová i Irene Schoutenová – to byl krásný závod. Takový čas, co tady Irene vystřihla, je masakr,“ podotkla česká závodnice k výkonu vítězky Schoutenové z domácího Holandska.

Zdroj: redakce, irozhlas.cz