Hradečtí hokejisté si připsali pátou porážku v řadě. Zvednou se v derby proti Pardubicím?

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové si zatím skvěle vedou v Lize mistrů. Poté co vyřadili favorita ze Švédska Färjestad, si brousí ve čtvrtfinále zuby a hokejky na švýcarský Zug. Zároveň jejich trenéři marně přemýšlí, jak to udělat, aby se jim dařilo i v extralize. Porážka na Spartě byla jejich pátá v pořadí a v tuto chvíli jsou královéhradečtí až na 11. místě jen se čtyřbodovým náskokem na poslední Kladno.

Porážka 1:2 se Spartou nenaznačuje herní krizi v královéhradeckém mančaftu, jen se jim zkrátka nedaří střílet góly. V pěti posledních utkáních vsítili jen tři branky. „Pět proher po sobě? Už je toho asi dost, ubíjí to. Už na nás pomalu padá deka, což nechceme. Je to nepříjemné. Ale když tolikrát v řadě prohrajete, může vás to zocelit a v play off se vám to může vrátit. Ale už je toho opravdu dost,” říká slovenský útočník Oliver Okuliar.

Přitom se Spartou to bylo dlouho vyrovnané. „Myslím si, že to byl remízový zápas. Padesát procent byli lepší oni, padesát my. Ani neměli vyložené šance. Když se podíváme na druhý gól, to ani nebyla branková příležitost. Padl v podstatě zpoza branky. Nám bohužel takový nepadne. My se musíme nakopnout výhrou a dostat se do starých kolejí. Jsme silný klub, který patří na jiné příčky,“ podotýká slovenský forvard.

Nakopnout se výhrou zní jednoduše, jenže nyní čeká Hradec doma východočeské derby s Pardubicemi, které jsou naopak lídrem extraligy. Věřím, že bude vyprodáno. My ty lidi potřebujeme, tímto je na zápas chci pozvat. Zažíváme teď těžké chvíle a potřebujeme, aby nám pomohli, protože jsou naším šestým hráčem. Když fandí, dodává nám to velkou energii, mohou nám pomoci překlopit zápasy v náš prospěch. Musíme začít u detailů a vyhrát pro ně. I kdyby 1:0, prostě musíme vyhrát,“ dodává Okuliar.

Zdroj: isport.blesk.cz, idnes.cz