Hradec vyřadil švédského šampióna a je tři kroky od vítězství Ligy mistrů

Přidat na Seznam.cz

Český klub má nadále šanci vyhrát Ligu mistrů. Netýká se to však fotbalu, ale hokejového mančaftu. V osmifinále této soutěže se Mountfieldu Hradec Králové podařilo na domácím ledě porazit v odvetě švédský Färjestad 4:2 v prodloužení a postoupil mezi posledních osm. Už v prvním zápase to vypadalo na vítězství českého týmu, kdy Východočeši vedli ve 31. minutě 3:1, ale švédský tým to dokázal otočit na 4:3. Hradec to však nijak nepoložilo a dnes dokázal, že se nemusí bát ani mistra Švédska.

I dnes to měli Hradečtí výborně rozehrané, když v polovině zápasu vedli 3:0. Jenže hosté se nevzdávali a na začátku poslední třetiny snížili na 3:2. Tento výsledek po 60ti minutách znamenal prodloužení. V nastaveném času byli šťastnější hráči Mountfieldu a to zásluhou Cingela, který tak dal jeden ze svých nejdůležitějších gólů v kariéře. „Otevřel se mi prostor k zakončení, tak jsem si srovnal puk na holi a švihnul ho na branku. Celou dobu jsme věřili, že to můžeme i s takhle silným soupeřem urvat. Chtělo to jen odvahu a zatnout zuby,“ uvedl autor rozhodující branky.

„Dokázali jsme hrát hokej, který na Färjestad platil a nezlomilo nás ani dotahování soupeře. Nastavení ve formátu tři na tři byla spousta šancí a měli jsme znovu i štěstí, protože nás Kiviaho zase podržel při nájezdu. Nakonec přišel výbuch radosti, kterou si všichni kluci zasloužili za to, že takhle těžký zápas zvládli,“ řekl trenér Hradce Králové Tomáš Martinec.

Pro Hradec Králové to však není největší úspěch v Lize mistrů, protože v sezoně 2019/20 se Východočeši dostali dokonce až do finále! Teď však musí královéhradečtí hokejisté nejdříve myslet na čtvrtfinále, kde se v prosinci střetnou s vítězem duelu Mnichov – Zug.

Mountfield Hradec Králové – Färjestad BK 4:2 (2:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kevin Klíma (Piegl), 8. Cingel (Lev, Okuliar), 29. Pilař (Kevin Klíma, Jank), 68. Cingel (Jergl, Blain) – 37. Lawner (Lindqvist), 54. Lindqvist (Nilsson). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Žák (SR) – Špůr, Hynek (oba ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 3111. Výsledek prvního zápasu: 3:4, postupuje Hradec Králové.

Zdroj: idnes.cz , sport.cz