Hradec Králové chce s novým trenérem navázat na předchozí sezony

Přidat na Seznam.cz

Velká očekávání provázejí start právě se rozbíhající fotbalové sezony v Hradci Králové. Důvodů, proč klub s optimismem vyhlíží nadcházející ročník nejvyšší soutěže, je více: nový stadion, nový trenér a posílení kádru o zkušené hráče.

Na snímku je nový trenér královéhradeckých fotbalistů Jozef Weber.

Zásadní změnu na trenérském postu u ligového áčka vysvětlil sportovní ředitel Jiří Sabou na předsezonní tiskové konferenci.

Už v lednu bylo patrné, že tehdejší trenér Miroslav Koubek bude v klubu končit s tím, že dojede jarní sezonu. V jejím závěru pak vedl tým dosavadní asistent Stanislav Hejkal. Ale už předtím jsme měli dostatek času uvažovat o novém trenérovi. Chtěli jsme někoho zkušeného, kdo už má něco za sebou. A přijde do fungujícího prostředí a naváže na práci svých předchůdců. Mezi ně bych zařadil i nynějšího teplického kouče Zdenko Frťalu, který přivedl před dvěma lety Hradec Králové do první ligy,“ začal Sabou zeširoka.

Nakonec se výběr zúžil na dvě jména. Oslovili jsme nejprve Víťu Lavičku, který s díky odmítl,“ uvedl ředitel na adresu protřelého odborníka, který před nabídkou Hradce dal přednost funkci šéfa úseku mládeže a akademie v pražské Spartě.

Pak jsem se potkal s Jozefem Weberem a utvrdil se v tom, co se o něm ve fotbalovém dění říká. Je to dobrý chlap a dobrý trenér. Přichází s tím, že nechce nic překopávat, ale pokračovat v probíhajícím trendu,“ podotkl Sabou.

Trenér Jozef Weber si zatím pochvaluje přípravu.

Sžívám se s novým týmem. Na soustředění v Písku jsme dokončili hlavní část tréninkového období. Absolvovali jsme přípravný cyklus ve velmi kvalitních podmínkách. Poté jsme se vrátili do Hradce Králové a sehráli dvě přípravná utkání. Přístup hráčů byl velice dobrý. A věřím, že podobné nastavení dokážeme přenést i do sezony,“ vylíčil Weber svoje dojmy.

Kromě už hodně medializovaných příchodů Ladislava Krejčího ze Sparty Praha a Václava Pilaře z Plzně jsou novými tvářemi v hráčském kádru například David Heidenreich (naposledy Jablonec), Ondřej Šašinka (Slovácko). Naopak odešli Filip Kubala do Baníku Ostrava, Matěj Ryneš se vrátil po hostování do Sparty a brankář Michal Reichl přestoupil do Bohemians Praha 1905.

zdroj: autorský článek