Hokejový Třinec v extraligovém play off znovu ukazuje svoji sílu

Přidat na Seznam.cz

Hokejový Třinec je znovu na nohou. Třebaže Oceláři skončili po základní části extraligy až na šestém místě, v play off zatím sklízejí obrovský obdiv od celé sportovní veřejnosti. Především jejich čtvrtfinálová představení v domácí aréně (na snímku) proti pražské Spartě byla ukázkou nesmírně týmového výkonu, podpořeného skvělými jednotlivci.

V semifinále nastoupí třinecký obhájce titulu proti vítězi základní části – Dynamu Pardubice.

Třinecký klub je v centru pozornosti i proto, že po zisku tří mistrovských titulů v extralize v řadě pod vedením uznávaného kouče Václava Varadi s asistentem Markem Zadinou velí střídačce od začátku této sezony nový tandem – hlavní kouč Zdeněk Moták a asistent Vladimír Országh.

Oba muži, kteří dirigují z lavičky mužstvo plné hvězd, mají za sebou hokejové příběhy. Zdeněk Moták od roku 2002 do 2013 působil trenérsky ve Vítkovicích a od mládeže se posunul až na post asistenta u extraligového áčka. Současně pracoval u i reprezentačních juniorských výběrů.

V letech 2013-2017 stál na střídačce pražské Sparty znovu jako asistent po boku tehdejších hlavních trenérů. Jeho práce si všimli v Olomouci, kde strávil nepřetržitě pět let. Moták společně s Janem Tomajkem dokázali tým několikrát přivést do čtvrtfinále play off, v němž trápili velké favority.

Myslím, že jsme udělali pro Olomouc maximum a vážím si toho, že jsem jednu sezonu mohl vést i Davida Krejčího, obrovskou hvězdu NHL,“ svěřil se Moták při loučení s hanáckým klubem.

Loni v létě přijal Moták obrovskou výzvu, aby převzal třinecké Oceláře. V předkole play off, na které nebyl Třinec vzhledem k předchozím triumfům zvyklý, si tým poradil s Litvínovem 3:0 na zápasy a následně zdolal pražskou Spartu 4:2 na zápasy.

Obětavost, nasazení, absolutní koncentrace. A fantastické výkony brankáře Kacetla,“ shnrul třinecký trenér hlavní faktory úspěchu při hodnocení pro média.

Také asistent trenéra Vladimír Országh prožívá v Třinci příznivé období. A v české extralize poznává odvrácenou a nyní blyštivou tvář hokeje. V létě 2020 byl jmenován hlavním trenérem Litvínova a na podzim 2021 z téhož klubu odvolán, když jej nahradil Vladimír Růžička, později rovněž odvolaný.

Bývalý slovenský reprezentant, mistr světa se zkušenostmi z NHL Országh na neúspěšnou trenérskou štaci v Litvínově pod dojmem současné euforie v Třinci asi už zapomněl. A chystá se s celým týmem na semifinálovou sérii.

Zdroj: autorský článek