Hokejový talent Špaček se dočkal. Minnesota s ním podepsala tříletou smlouvu

Přidat na Seznam.cz

Český hokejista David Špaček prožívá nejlepší měsíce svého dosavadního mladého hokejového života. Na přelomu roku získal s reprezentační dvacítkou stříbrnou medaili na mistrovství světa a nyní se dočkal dalšího významného úspěchu v kariéře. Minnesota Wild s ním uzavřela tříletý nováčkovský kontrakt. Špaček dosud sehrál s minnesotským týmem jen jedno přípravné utkání vloni v létě.

Dvacetiletý obránce si smlouvu v NHL vysloužil především kvalitními výkony v juniorské lize v Sherbrooke Phoenix. Během 49 zápasů si v letošní sezoně připsal na obránce úctyhodných 46 bodů (10 branek a 36 asistencí). Do zámořské juniorské ligy odešel Špaček před dvěma lety přímo z plzeňské juniorky. Za tu dobu v Sherbrooku sehrál 106 duelů, v kterých nasbíral 96 bodů (22+74).

Na zmiňovaném juniorském MS nasbíral Špaček v sedmi zápasech osm bodů za tři góly a pět přihrávek. Mezi obránci si tak vysloužil v kanadském bodování třetí místo.

Špaček získal talent po svém otci Jaroslavovi, který získal na Olympiádě v Naganu zlatou medaili. Navíc si vytvořil dobré jméno v NHL, kterou hrál třináct sezon v šesti klubech (Florida, Chicago, Columbus, Edmonton, Buffalo a Carolinu).

Zdroj: redakce, nhl.com