Hokejové Vítkovice se trápí. Má je spasit francouzský reprezentant

Přidat na Seznam.cz

Vítkovice sahaly v loňské sezoně po finálové účasti. Jen jeden zápas je dělil od duelů s Třincem o extraligový titul, v semifinále je však vyřadil Hradec Králové. S touhou minimálně zopakovat loňský bronz vstupovali vítkovičtí hokejisté do letošní sezony. Jenže ta je zatím dost rozpačitá, během osmi odehraných zápasů dokázali Severomoravané jen jednou zvítězit za tři body a jednou si připsali výhru z prodloužení, jinak zažili samé prohry. Fanoušci začínají být na své „miláčky“ naštvaní, a proto vedení klubu začalo jednat. Dnes představilo novou posilu, 34letého francouzského obránce Yohanna Auvitua, který naposledy hrál za švýcarské Servette.

„Přivádíme do týmu zkušeného a kvalitního obránce, protože nám to zatím v defenzivě moc nejde. Jsme přesvědčení, že hráč formátu Yohanna nám pomůže zlepšit obrannou hru, díky čemuž se zvedne hra týmu celkově. Máme velkou radost, že se nám podařilo získat takového hokejistu, jakým Yohann Auvitu je. Má zkušenosti z NHL, je mistr Finska, hrál v KHL, má na kontě účast na deseti mistrovstvích světa a k nám přichází v neposlední řadě jako úřadující mistr Švýcarska,“ uvedl sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Je pravda, že ve vítkovické defenzívě to hodně skřípe, 30 gólů na osm zápasů je dost. I výkony gólmana Matěje Machovského jsou zatím za očekáváním. Je až na 18. místě v úspěšnosti zákroků (81.01 %). Jeho kolega z brankoviště Lukáš Klimeš na tom není o mnoho lépe – 89,78 %.

Ale ještě zpět k Auvituaovi, který si zahrál ve všech špičkových ligách. Nejvíce samozřejmě vyniká jeho působení v NHL, kde v dresech New Yersey a Edmontonu odehrál 58 utkání (5 gólů a 8 asistencí). V KHL oblékal dresy Soči a Nižněkamsku. Ve Švédsku hrál za Luleu, ale nejraději vzpomíná na angažmá ve Finsku, kde získal kompletní sadu medailí. V roce 2012 získal s Jyväskylä titul, o rok později mu na krk pověsili bronzovou medaili. V roce 2016 zkompletoval medailovou sbírku stříbrem v IFK Helsinky a navíc byl vyhlášen nejlepším obráncem celé soutěže.

Příchodem Auvituaa získaly Vítkovice do svých řad už dvanáctého cizince (tři Američané, dva Francouzi, Kanaďan, Lotyš, Polák a čtyři Slováci).

Zdroj: redakce, hc-vitkovice.cz