Hokejové Pardubice nemají dost. Z Karlových Varů přetáhly kapitána

Přidat na Seznam.cz

Dvě porážky za sebou přinutili představitele pardubického hokeje sáhnout do kádru. Mladého Filipa Koffera poslali do Karlových Varů plus finanční kompenzaci, naopak ze západu získali Tomáše Vondráčka. „V první řadě chceme Filipovi poděkovat za odvedenou práci pro náš klub. Filip se stal svojí pílí a přístupem stabilním členem A týmu a svoji roli zvládl výborně. Nicméně pro jeho další rozvoj potřebuje udělat další krok dopředu a s touto změnou by se pro něj měla otevřít možnost většího herního prostoru a jiné role, než měl u nás,“ okomentoval Kofferův odchod sportovní manažer Pardubic Dušan Salfický.

Je pravda, že Koffer toho neodehrál ve východočeském klubu tolik, kolik by si asi přál. Nastupoval převážně ve třetí, někdy i ve čtvrté formaci. V Karlových Varech by měl dostat větší porci minut. Naopak Vondráček byl v lázeňském klubu jednou z hvězdou, vždyť zde nastupoval s kapitánským céčkem. Bude tak zajímavé při nejbližším zápase Dynama sledovat, kam ho trenéři umístí. „Očekáváme od Tomáše velký přínos co se týče nasazení, bruslení a práce v oslabení. Je to velice nebezpečný a silný hráč, výborný do defenzívy, dovede ale také skvěle podpořit útok,“ uvedl prozatím pardubický kouč Radim Rulík.

Vondráček je zkušený 31letý forvard, který už má na kontě dva tituly (2017, 2018) z Komety Brno. V Karlových Varech působil čtvrtým rokem a už cítil, že potřebuje změnu. „Tomáš za námi přišel s tím, že u nás už v příští sezoně působit nebude. V těchto chvílích již skládáme mužstvo i s výhledem na další sezony, a proto jsme se rozhodli výměnu uskutečnit,“ řekl sportovní manažer Karlových Varů Václav Skuhravý. „Chtěl bych všem poděkovat za to, že jsem mohl hrát za Karlovy Vary. Vždy jsem se snažil pro mužstvo odvádět maximum. Moc si vážím podpory fanoušků, kterou jsem tady měl,“ uvedl Vondráček.

Novým kapitánem Západočechů se stal současný reprezentant a držitel bronzové medaile z posledního MS Jiří Černoch. „V první řadě je to pro mě obrovská čest. Patřím mezi mladší kluky a nejsem tu ani tak dlouho jako jiní hráči. Je to pro mě velký závazek vůči klubu, fanouškům, partnerům. Určitě tu nechci být podepsaný pod nějakými špatnými výsledky a výkony,“ uvedl Černoch, který už nosil kapitánské céčko, když Vondráček marodil.

Následující týdny ukáží, kdo lépe posílil. Zda Pardubice či Karlovy Vary. Ale možná oba týmy budou nakonec s posilami stoprocentně spokojené. Oba týmy mají i odlišné ambice. Pardubice se netají tažením za titulem, Karlovy Vary by byly spokojené s účastí v první osmičce.

Zdroj: isport.blesk.cz , sport.cz