Hokejová Plzeň se v extralize trápí. Velké posily nemají formu a sedí na tribuně

Přidat na Seznam.cz

S plzeňskými hokejisty se ani pro letošní sezonu nepočítá na medailové pozice, zároveň se ale očekávalo, že by si měla držet klidný střed. Jenže začátek ročníku 2023/24 Západočechům vůbec nevyšel, po šesti kolech mají na kontě jen čtyři body (jen jedna výhra a prohra v prodloužení) a jsou v současné chvíli na předposledním místě. Místo v sestavě po špatných výkonech ztratily letní posily Luke Adam z Kanady a Miroslav Indrák z Kladna, kteří se měli stát střeleckými tahouny mužstva.

Za Plzní už je jen Kladno, které dokázalo právě západočeskému klubu v nedělním vzájemném utkání vzít dva body za výhru v prodloužení. A to se hrálo na plzeňském ledě… Přitom se zdálo, že pro „Indiány“ to bude klidná cesta ke třem bodům, která by je dostala na kontakt se středem tabulky. Ve 23. minutě vedli domácí 2:0, jenže už za 150 vteřin bylo vyrovnáno. Dva rychlé góly „Rytířů“ natolik Plzeň zmrazili, že do konce druhé třetiny inkasovali další dvě branky. Západočechům se aspoň povedlo dotáhnout zápas do remízového konce, ale v prodloužení měli více štěstí Kladenští.

Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme po první třetině 1:0. Zkraje druhé periody jsme měli přesilovku, dali jsme druhou branku. Ovšem následně jedno špatné vyhození puku na icing, hned na to ztráta špatná kotouče ve středním pásmu a rázem to bylo 2:2. Prožili jsme nakonec sedm minut hrůzy, soupeř nám odskočil, což pro nás byla hrozně těžká situace,“ komentuje utkání plzeňský kouč Petr Kořínek. „Nicméně kluci se semkli, určitě je pochválíme za bojovnost. Nakonec do poslední minuty jsme se rvali o výsledek, měli jsme ještě šanci, ale šlo se do prodloužení. Tam jsme dvě velké šance nevyužili a jak to bývá, nedali jsme a z protiútoku naopak dostali.“

Plzeň má nyní velkou šanci se dotáhnout na tým před sebou, v dalším kole se střetne s Olomoucí, která má náskok tří bodů. V Olomouci to bude těžké, tam je to vždy spíše boj o každý centimetr ledu. Oni určitě nebudou hrát moc hezký hokej. My si jejich hru pustíme na videu. Musíme bojovat více než oni, uvidíme na co to bude stačit,“ říká plzeňský útočník Ondřej Matýs.

Zdroj: redakce, hcplzen.cz