Hokejová osmnáctka finišuje v přípravě na mistrovství světa

Přidat na Seznam.cz

Napilno má na konci sezony hokejový trenér Jaroslav Nedvěd. Hned poté, co s mužstvem Letňan absolvoval play-off druhé hokejové ligy, se přesunul k reprezentaci hráčů do osmnácti let. Jako asistent je součástí realizačního týmu pro nadcházející mistrovství světa této kategorie.

Jaroslav Nedvěd (na snímku) poskytl rozhovor pro SportDeník.cz a nastínil, jak to vypadá s reprezentační osmnáctkou před šampionátem.

Bylo pro vás těžké přeorientovat se z klubové práce v Letňanech na národní tým?

Nejprve musím říci, že s Letňany jsme bojovali v play-off proti Chomutovu, který šel za svým. Ukázalo se, že v rozhodující chvíli umí dát potřebné góly. Jakmile jsme skončili v play-off, hned jsem přejel do Kravař u Opavy na soustředění osmnáctky. Od té doby řešíme nominaci, herní systém a sjíždějí se nám hráči z celého světa, tedy z kanadské a americké juniorky, Evropy a finalizujeme kádr pro mistrovství světa. Sehráli jsme dva přípravné zápasy s Lotyšskem v Chomutově.

Společně s hlavním trenérem Davidem Čermákem a dalším asistentem Richardem Žemličkou jste u týmu první sezonu. Jaká dosud byla?

Měli jsme skvělý začátek, když jsme na Memoriálu Ivana Hlinky získali stříbro a prohráli s Kanadou ve finále až v prodloužení. Pak odešla spousta kluků do zámoří. Postupně jsme prověřovali další adepty reprezentace. A skládáme mužstvo do nejsilnější podoby pro mistrovství světa.

Zmínil jste odlivy hráčů do zámoří. Jsou v aktuálním výběru i hokejisté z českých klubů?

Ano. Jsme kompletní a v kádru figurují i kluci z Třince, Pardubic, Liberce, Plzně, kteří naskakovali do extraligy dospělých při různých okolnostech. Tedy třeba pomohli při marodce zkušených hráčů a podobných absencích.

Mistrovství světa se hraje ve Finsku. Jak to berete?

Je to celkem dobrá hokejová destinace (úsměv).

Zdroj: autorský článek