Hokejová Mladá Boleslav má za sebou sezonu plnou změn a skončila v předkole

Přidat na Seznam.cz

Turbulentní období prožil během posledních deseti měsíců extraligový hokejový celek BK Mladá Boleslav. Během tak krátkého úseku se od dubna 2022 do ledna 2023 vystřídali u týmu čtyři hlavní trenéři, několik jejich asistentů, sportovní manažeři a během sezony také došlo k obrovské obměně kádru.

Mladá Boleslav nakonec pod trenérem Jiřím Kalousem skončila v předkole play off po sérii s Kometou Brno (1:3 na zápasy), když předtím obsadila desáté místo po základní části. Na zimním stadionu v Mladé Boleslavi (na snímku) tak byli fanoušci na extralize naposledy v tomto ročníku v neděli 12. března.

První a hned výrazná změna přišla po skončení minulé sezony, protože tehdejší boleslavský trenér Radim Rulík se rozhodl odejít do Dynama Pardubice. A to i navzdory tomu, že obsadil se středočeským klubem čtvrté místo v tabulce. Ale už několik týdnů předtím z vlastního rozhodnutí ukončil svoje angažmá v Boleslavi další kouč Pavel Patera, který následně v létě převzal pražskou Spartu a v ní byl záhy odvolán.

Místo Rulíka přišel do Mladé Boleslavi trenér Ladislav Čihák, který měl za sebou roční štaci v Hradci Králové, kde tvořil dvojici s Tomášem Martincem. V průběhu soutěže byl Čihák v Boleslavi odvolán a tým na pár zápasů vedl dosavadní asistent Petr Haken. Realizační tým doplnil v roli asistenta bývalý dlouholetý extraligový útočník Václav Pletka.

V lednu Mladá Boleslav přivedla nového kouče Jiřího Kalouse, který se na přelomu roku podílel jako asistent trenéra Rulíka na stříbrné medaili české reprezentační dvacítky na mistrovství světa v Kanadě. Předchozí roční extraligové angažmá strávil Kalous na střídačce Komety Brno. A právě proti tomuto celku bojovali Boleslavští v předkole play off.

Rozhodla efektivita soupeře, který nás v tomto aspektu hry vyškolil. Neproměňovali jsme šance,“ uvedl Kalous v těchto intencích na klubovém webu.

Byť se nedlouho před koncem základní části zdálo, že by Středočeši mohli propadnout až na dno tabulky, hrozbu baráže se jim podařilo zažehnat.

To byl hlavní cíl, abychom trochu pozvedli sebevědomí hráčů a dostali se do předkola. Výkonnost byla taková jaká byla. Myslím si, že jsme z toho vyždímali, co se dalo,“ uvažoval zkušený trenér.