Hokejová Kometa bez kanonýra Horkého, Kundrátka a Gulašiho, v Brně ale spoléhají na Marcinka a další posily

Přidat na Seznam.cz

Velkou hráčskou obměnou prošla brněnská Kometa během přípravného období na nový ročník hokejové extraligy. Zatímco soupiska doznala značných změn po odchodech dosavadních opor a naopak díky angažování nových posil, na střídačce zůstávají trenéři Patrik Martinec a Jaroslav Modrý, kteří přišli do Brna v průběhu minulé sezony.

Na ilustračním snímku část hokejové arény v Brně, kde hraje Kometa (pořízeno v létě 2023).

Oba koučové spolupracovali nedávno v Českých Budějovicích, kde byl hlavním trenérem Modrý a Martincovi patřila role jeho asistenta. Poté odešel Martinec před loňskou sezonou na post asistenta do pražské Sparty a Modrý pokračoval na jihu Čech. Jenže zanedlouho byl od týmu Budějovic odvolán. Rovněž Martinec byl po krátké době odvolán z trenérského působení ve Spartě a přijal pozici hlavního trenéra v Kometě Brno a vybral si za nejbližšího spolupracovníka v té době volného Modrého.

Loni jsem přišel do Brna někdy před Vánoci k tehdejšímu týmu. Teď došlo k velkým přesunům a měl jsem možnost podílet se na posilování kádru. Trenér není nikdy spokojený, na druhou stranu jsem přesvědčený, že všichni hráči, co tu jsou, jsou schopni bavit fanoušky Komety. Není tu určitě žádný hráč, kterého bychom nechtěli,“ uvedl Patrik Martinec v těchto intencích na předsezonné tiskové konferenci.

Pokud jde o výčet hráčů, kteří nebudou oblékat dres Komety, stojí za zmínku přestup nejlepšího střelce mužstva z minulé sezony Luboše Horkého do Finska. Obránce Tomáš Kundrátek se vrátil do Třince a další zkušený bek Michal Gulaši zamířil do Českých Budějovic. S Brnem se rozloučili i Kim Strömberg, Radek Koblížek, Jiří Ondráček, Marek Hrbas i brankář Čiliak.

Z Třince přestoupila do Brna hned trojice hráčů, z nichž největší hvězdou je útočník Tomáš Marcinko. Kromě něj se na mistrovském titulu Ocelářů na jaře podíleli i noví brněnští obránci Lukáš Kaňák a Jan Zahradníček.

Dalšími novými tvářemi jsou obránci Alex Lintuniemi z Mladé Boleslavi, Daniel Gazda ze Zlína a útočníci Lukáš Cingel z Hradce Králové, Martin Kohout z Karlových Varů, odkud přišel i brankář Štěpán Lukeš. V Kometě si hodně slibují od amerického útočníka Steve Mosese, který působil ve Finsku.

Třebaže Patrik Martinec trenérsky naskočil do české extraligy teprve před několika lety po dlouhodobém působení v Jižní Koreji, českou extraligu pořád sledoval a má ji dobře zmapovanou.

Může to být nejlepší extraliga za posledních dvacet let. Všechny týmy skvěle posílily, mají kvalitní hráče. Hodně se mluví o Spartě a Pardubicích, nezapomeňme ale na Hradec Králové, Vítkovice, obhájce z Třince a další. My se chceme každý den při tréninku zlepšovat a posouvat výkonnost výš a výš, abychom sezonu hráli co nejdéle a zahráli si o pohár,“  dodal Patrik Martinec pro média.

Mezi celky, které řadí brněnský trenér mezi aspiranty na přední umístění, je tedy i Hradec Králové, který vede jeho bratr Tomáš Martinec. Takže i z tohoto pohledu nabízí extraliga zajímavá témata.

Zdroj: autorský článek