Hokejová extraliga nabízí spoustu témat: cizinci, posily, mladí hráči

Přidat na Seznam.cz

S hokejovou extraligou je před startem nového ročníku spojena řada zajímavých témat. Třeba příchody cizinců, posilování jednotlivých týmů, zapojování mladých hráčů apod. Není divu, že se nad tím, jaká může být extraliga v příštích měsících, zamýšlí spousta odborníků i fanoušků.

Ilustrační snímek je ze zimního stadionu v Plzni z první poloviny září 2023.

Domnívám se, že extraliga je poměrně kvalitní a nemyslím si, že nějak zaostává za švédskou, finskou, švýcarskou ligou. České top týmy mohou konkurovat tamním top mužstvům,“ uvažuje pro SportDeník.cz někdejší reprezentační obránce Jan Vopat, který sleduje český i světový hokej z pozice skauta zámořského klubu St. Louis Blues.

Jelikož se profesně zabývá hokejovým mládím, má svůj pohled na extraligu i z tohoto hlediska.

Škoda, že nedostávají víc šancí až na výjimky mladí hráči. Jsou ale kluby, které se snaží zapracovat talenty do svých týmů jako Plzeň, Karlovy Vary, Kometa Brno. Jen může trochu mrzet, že se to neděje v extralize ve větším měřítku,“ přemítá Vopat.

Příliv cizinců, to je další oblast, která se prolíná extraligou.

Letos jich přišlo opravdu hodně. Někteří už to mají možná za sebou. Asi by se tolik neprosazovali ve svých elitních ligách, a tak vzali za vděk šancí zahrát si českou extraligu. Jsou tady samozřejmě kvalitní hokejisté ze zahraničí, ale ne všichni se asi výrazně uplatní. Přesto mohou být někteří klíčovými hráči pro dané týmy, v nichž působí,“ vyjadřuje Vopat svoje mínění.

Bývalý hokejista a nynější skaut má blízko k Litvínovu, kde jednak bydlí a navíc v místním klubu strávil velkou část kariéry, když zrovna nebyl v zahraničí.

Hodně se mluví o dvojici David Kaše – Ondřej Kaše. Jejich příchod je důkazem toho, že Litvínov posiluje. David Kaše hrál loni za Spartu Praha, předtím za Karlovy Vary i v cizině. Je to tedy hráč, který by to tady měl oživit, protože může dostat větší roli než ve Spartě. A Ondra Kaše? Super hráč s pár otazníky nad jeho zdravotním stavem, jestli bude schopen po roce do hokeje naskočit a hrát na sto procent. Pokud ano, bude obrovskou posilou,“ říká Vopat na adresu bratrské dvojice.

Zdroj: autorský článek