Hokejisty Českých Budějovic povedou trenér Ladislav Čihák s asistentem Jiřím Hanzlíkem

Přidat na Seznam.cz

Hokejisty Motoru České Budějovice povedou v příští extraligové sezoně hlavní trenér Ladislav Čihák s asistentem Jiřím Hanzlíkem. Jejich příchod jihočeský klub oznámil poté, co u týmu skončil dosavadní trenér David Čermák. Změny na trenérské střídačce jsou reakcí na třinácté místo budějovického celku v letošní sezoně, která je pro Motor považována za neúspěšnou.

Rošáda na trenérských postech není v Budějovicích, které hrají domácí zápasy v Budvar Areně (na snímku), ničím výjimečným. Po postupu do extraligy vedl tým Václav Prospal. Po jeho odchodu převzali taktovku Jaroslav Modrý a Patrik Martinec, pod jejichž vedením získali Jihočeši v sezoně 2021/2022 bronz. Loni v létě zamířil Patrik Martinec na místo asistenta do pražské Sparty, kde vydržel několik měsíců a stal se hlavním trenérem Komety Brno.

Z Kladna přišel do Budějovic na uvolněnou pozici asistenta tehdejší hlavní trenér Kladna David Čermák, který byl během sezony po odvolání Jaroslava Modrého (nyní asistent v Brně) pověřen zodpovědností hlavního kouče. A nyní už v jihočeském klubu nepůsobí.

Pestrou trenérskou kariéru má za sebou i nově nastupující kormidelník Ladislav Čihák. Pochází z Mostu a nejprve pracoval s mládeží v pražské Spartě. Výraznou stopu zanechal ve Škodě Plzeň, kde se od mládežnických výběrů přesunul k extraligovému áčku. Z postu asistenta se vypracoval až na hlavního trenéra a přivedl tým Plzně k bronzové medaili v extralize.

Ze západu Čech putoval Čihák do Hradce Králové, kde tvořil trenérskou dvojici s Tomášem Martincem. Letošní sezonu začal na střídačce Mladé Boleslavi, ale v průběhu zimy byl odvolán. Bez hokeje zůstal jen krátce, protože ho následně představil jako hlavního trenéra právě Motor České Budějovice.

Čihák si za asistenta zvolil Jiřího Hanzlíka, se kterým spolupracoval několik let už v Plzni. Hanzlík během hráčské kariéry získal extraligové tituly s Karlovými Vary (2009) a Plzní (2014), kromě toho působil v Liberci. Na svém kontě má přes tisícovku odehraných zápasů v extralize.

zdroj: autorský článek