Hokejistům Liberce těsně unikla čtyřka, musí zabojovat v předkole

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Liberce bojovali až do poslední chvíle o přímou účast ve čtvrtfinále play off v extralize. Byť sahali po čtvrtém místě, nakonec skončili po základní části na páté pozici. Jediný bod od čtvrtého Hradce Králové, který si společně s Pardubicemi, Vítkovicemi a pražskou Spartou zajistil určitý časový úsek před vstupem do vyřazovací fáze sezony.

Liberečtí po zápase právě s Vítkovicemi (2:1 po samostatných nájezdech) prožívali hořkosladké pocity, jak se vyjádřili trenér i někteří hráči. Mohla je těšit devítizápasová vítězná série na konci základní části. Zároveň se tato pozitivní bilance mísila se zklamáním, že to nestačilo na kýžené čtvrté místo.

Extraliga byla vyrovnaná. Prošli jsme si menší krizí, ale od února jsme uhráli dobré výsledky. Přesto musíme do předkola. Klobouk dolů před kluky, jak zvládli uplynulou fázi sezony. Hrajeme dál,“ uvedl trenér Patrik Augusta v těchto intencích na klubovém webu.

Jelikož Bílí Tygři Liberec narazí v předkole na Škodu Plzeň, podle umístění po základní části by měli být hokejisté od Ještědu favoritem. Potkají se pátý a dvanáctý celek, mezi nimiž byl obrovský bodový rozdíl. Ale jen teoretické úvahy ohledně postupujícího ke konečnému úspěchu samozřejmě nestačí.

Říká se, že play off, kam spadá i předkolo, je jiná soutěž. Takže se začíná od nuly. Musíme se na zápasy se Plzní připravit a pokusíme se navázat na formu z poslední doby,“ uvažoval kapitán týmu Petr Jelínek.

Podobně jako Jelínek absolvoval řadu play off v libereckém dresu další útočník Jaroslav Vlach. „Každá série je těžká a naším cílem je, abychom do ní šli s čistou hlavou,“ zamyslel se Vlach.