Hokejisté Pardubic jsou v semifinále. A po jedenácti letech mají jistou medaili!

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté HC Dynamo Pardubice mají postupem do extraligového semifinále play off už jistotu medaile. A to proto, že i kdyby případně nepostoupili do finále, obsadili by v konečném pořadí třetí a tudíž bronzovou příčku. Opravňovalo by je k tomu prvenství po základní části soutěže.

Za zmínku stojí fakt, že Pardubičtí jsou mezi semifinalisty znovu po dlouhých jedenácti letech. Tehdy v sezoně 2011/2012 získali mistrovský titul.

Skvělé vzpomínky na to mají jistě i někteří bývalí mistři extraligy v dresu Pardubic a současní hráči Dynama, kteří se podíleli na dosavadním vítězném tažení v probíhajícím ročníku. Jsou to například Tomáš Zohorna, Lukáš Radil, Jan Kolář, Robert Kousal, Daniel Rákos. Hlavním trenérem pardubických mistrů z roku 2012 byl Pavel Hynek, nynější generální manažer HC Litvínov.

Aktuální mužstvo Pardubic zvládlo čtvrtfinálovou sérii sérii s Olomoucí 4:0 na zápasy. Byť se zdá, že je to jednoznačný rezultát, dění na ledové ploše přineslo většinou vyrovnané bitvy.

S výjimkou prvního utkání, které pro nás znamenalo povedený vstup do vyřazovací části, to byla dramatická střetnutí s houževnatým soupeřem. Olomouc zaslouží respekt, jak sérii pojala a donutila nás odvést maximum,“ hodnotil pardubický trenér Radim Rulík v těchto intencích čtvrtfinálové vystoupení svého týmu pro média.

Útočník Robert Říčka rovněž potvrdil, že cesta do semifinále nebyla snadná. „Každý zápas nás stál hodně sil. Ale to je typický rys pro play off, což platí obecně i pro další série. Jsme proto rádi, že důležitý krok máme za sebou,“ uvedl zkušený forvard pro klubový web.

Říčka přiznal, že Pardubičtí sledují i vývoj v soubojích dalších čtvrtfinálových dvojic. Existuje totiž řada variant, na koho by mohly Pardubice narazit. Záležet bude na tom, kdo postoupí z duelů: Vítkovice-Brno, Sparta Praha -Třinec, Hradec Králové-Liberec.

Zdroj: autorský článek