Hokejisté Litvínova splnili cíl. Střelec Zdráhal se už těší na předkolo play off

Přidat na Seznam.cz

Dvě kola před koncem základní části extraligy si hokejisté Litvínova i jejich fanoušci oddechli. Severočeský klub odvrátil hrozbu baráže o udržení, kterou podle rozpisu musí absolvoval poslední tým tabulky. A zároveň už má litvínovský celek jistotu účasti v předkole play off. Vyřazovací fáze soutěže se bude týkat dvanácti celků.

Velkou měrou k dílčímu úspěchu mužstva přispěl reprezentační útočník Patrik Zdráhal, který v posledních čtyřech zápasech během deseti dní vstřelil stejný čtyři góly. A z toho dvěma brankami zařídil nedělní vítězství Litvínova nad Plzní (2:1), po němž propukla na litvínovském zimním stadionu (na snímku) nelíčená radost.

Zdráhal obstaral pojistku předkola play off proti soupeři, v němž naposledy působil v extralize před svým příchodem do Litvínova v roce 2020. Z Plzně se sice administrativně vrátil po hostování do Vítkovic, ale už za ně nenastoupil a zamířil formou přestupu na sever Čech.

Zdráhal v Litvínově dokončuje svoji třetí sezonu a už teď je jasné, že v klubu zanechal výbornou stopu. Záleželo mu ale především na týmových výsledcích.

Ještě před několika dny jsme se při utkání v Mladé Boleslavi strachovali o to, abychom neklesli na poslední místo tabulky. Naštěstí jsme tam vyhráli a pak zdolali i Plzeň. Takže naše vzkříšení přišlo v pravý čas,“ uvedl Zdráhal v těchto intencích při rozhovoru s novináři.

Momentálně má sedmadvacetiletý útočník na svém kontě 406 extraligových startů za Vítkovice, Plzeň a Litvínov, 102 gólů a 101 asistencí.

Jeden z tahounů Litvínova už pomýšlí na předkolo play off.

V mé první litvínovské sezoně jsme prohráli s Hradcem Králové 0:3 na zápasy, loni jsme se do předkola nedostali. Letos to vyšlo a uvidíme, jak se utvoří zápasové dvojice. Ve finiši základní části se může pořadí ještě promíchat, proto si počkáme, na jakém místě skončíme. A tudíž, kdo na nás vyjde,“ uvažoval Zdráhal.

Zajímavostí je, že v Litvínově v sezoně 2001-2002 krátce působil jako hráč i Zdráhalův otec Pavel Zdráhal, který celkově vystřídal devět extraligových klubů.