Hokejisté Litvínova mají na domácím ledě střeleckou formu a odnesla to i rozjetá Sparta

Přidat na Seznam.cz

Hokejová extraliga přináší spoustu zajímavých aspektů a v poslední době na sebe poutá pozornost i celek Litvínova. Severočeský tým sehrál během osmi dní čtyři zápasy. Z toho třikrát vyhrál na domácím ledě nad favorizovanými soupeři, kterým pokaždé nastřílel po pěti gólech.

Litvínovští zdolali třetí Olomouc 5:3, poté podlehli lídru tabulky Pardubicím na jejich půdě 0:1, ale následně skolili rovněž v popředí figurující Vítkovice 5:3 a v neděli se radovali po výhře nad Spartou 5:2.

Skalp pražského celku znamenal pro Litvínov kromě tříbodového zisku i další bonus. Severočeši totiž ukončili vítěznou sérii Sparty, která předtím vyhrála osmkrát v řadě. Tedy od doby, kdy se trenérského kormidla ujal nový trenér Miloslav Hořava.

I pro Hořavu to byl pikantní zápas. V sezoně 2014/2015 přivedl totiž Litvínov společně ve dvojici s Radimem Rulíkem (nyní kouč Pardubic a reprezentační „dvacítky“) k historickému triumfu klubu v extralize. Po nedělní prohře v Litvínově Hořava sportovně uznal, že soupeř vyhrál zaslouženě.

Byli jsme horší, domácí nás přehrávali,“ konstatoval Hořava.

Na litvínovské straně panovala spokojenost. Tým se totiž vzdálil od posledního místa v tabulce na solidní rozdíl šesti bodů. Mužstvo může mít relativně klidnější reprezentační přestávku, která potrvá do 20. prosince.

Věděli jsme, že Sparta prokazuje skvělou formu, ale při vší úctě k ní musíme uznat, že každý zápas v extralize je nesmírně těžký. A to bez ohledu na soupeře,“ mínil litvínovský trenér Karel Mlejnek.

Pro současného litvínovského kouče je Litvínov třetí extraligovou štací. V Karlových Varech byl asistentem i hlavním trenérem. V Liberci sice zastával funkci asistenta, ale v některých zápasech Ligy mistrů vedl Bílé Tygry z Liberce z postu hlavního trenéra.

U reprezentačního áčka byl Mlejnek jedním z asistentů Miloše Říhy staršího, poté dokonce dirigoval reprezentační dvacítku. Do Litvínova přišel nejprve jako asistent Vladimíra Růžičky, ale po jeho odvolání „povýšil“ na hlavního trenéra.

Velkou oporou Litvínova je slovenský reprezentační útočník Andrej Kudrna. Proti Spartě se blýskl třemi góly a jak poznamenal po zápase, byl to jeho první hattrick v extralize. Přitom českou nejvyšší soutěž hraje už osmou sezonu a šest z nich strávil právě v dresu Sparty!

Litvínovský kanonýr se se šestnácti brankami dokonce dostal do čela extraligové tabulky střelců.

V polovině sezony nejsou takové statistiky zase tolik důležité. Hlavním cílem zůstává, abychom se zlepšovali jako tým,“ pravil Kudrna.