Hokejisté Liberce jdou do sezony bez Jelínka, Frolíka i Kváči. Noví hráči ale zapadli dobře, říká trenér Filip Pešán

Přidat na Seznam.cz

Už bez trenéra Patrika Augusty a několika dosavadních opor, ale se staronovým koučem Filipem Pešánem a novými posilami ve všech řadách vstupují hokejisté Liberce do nadcházející sezony v extralize. Kádr prošel obměnou. Nedlouho před startem soutěže tým trápí marodka. Taková je situační zpráva z předního českého klubu po oficiálním setkání s novináři. „Noví hráči zapadli dobře,“ míní kouč Pešán.

Snímek je z počátku září 2023 z areálu liberecké hokejové arény, kde poutač zve na první extraligové utkání 15. září s Mladou Boleslaví.

Liberečtí fanoušci už neuvidí v barvách Bílých Tygrů mj. útočníka Petra Jelínka, jehož po minulé sezoně představila jako novou tvář Škoda Plzeň. Jenže Jelínek poté oznámil, že ukončuje hráčskou kariéru a bude se věnovat práci skauta pro zámořskou NHL. A pokud mu to čas dovolí, zapojí se částečně i do činnosti v liberecké organizaci.

Pouze rok působil v Liberci útočník Michael Frolík, který nově posílí Kladno, kde začínal s hokejem. Další forvard Jan Ordoš přestoupil do Motoru České Budějovice. Pod Ještědem skončili i obránci Uvis Balinskis, Richard Nedomlel a Jan Štibingr. A citelnou ztrátou je nejspíš odchod brankáře Petra Kváči do Švédska, v klubu nepokračuje ani další gólman Jakub Neužil.

Trenér Pešán se do Liberce vrátil po třech letech, kdy působil u reprezentace a ve Švýcarsku.

„Je to něco jiného, ale nehledal bych v tom senzaci. Prostě se vracím po letech a tak, jak jsem pracovně začal v Ajoie a v národním týmu, tak bych chtěl začít tady. Samozřejmě, že je pro mě příjemnější, že jsem se vrátil domů,“ řekl pětačtyřicetiletý kouč. „Moc se těším, až vše začne. A jestli se vrací na střídačku jiný Filip Pešán? Klidnější, zkušenější, otevřenější,“ uvedl pro média Pešán, jenž v roce 2016 dovedl Bílé Tygry k zatím jedinému titulu.

Bílí Tygři v létě omladili kádr a Pešán dostal od majitele za úkol postupně tým přebudovat. Pod Ještěd přišli slovenský brankář Dávid Hrenák (Greenville/ECHL), obránci Ronald Knot (Tucson/AHL), Ian McCoshen (Ässät Pori), Vojtěch Budík (Plzeň) a útočníci Kelly Klíma (Hradec Králové po hostování v Mladé Boleslavi) s Miroslavem Muchou (Michiganská univerzita).

„Všichni noví hráči zapadli velmi dobře. Teď nás trošku brzdí zranění, takže i mladí kluci, kteří by dostali šanci v generálce na Spartě, do hry nezasáhnou. Aktuálně řeším, zda stáhnout kluky z první ligy nebo využiji juniory, kteří dobře rozjeli sezonu,“ uvedl Pešán.

Zdroj: autorský článek