Hokejisté Hradce Králové se zachovali jako dřevorubci-amatéři. Východočeský klub se za ně Liberci omluvil

Přidat na Seznam.cz

Včerejší hokejový extraligový zápas mezi Hradcem Králové a Libercem nabídl napínavou podívanou se šťastným koncem pro domácí, ale i zbytečnou arogantní tečku právě ze strany Východočechů.

Mountfield Hradec Králové měl utkání se Severočechy dobře rozjeté, před vstupem do třetí třetiny vedl 3:1. Jenže hosté se v posledním dějství vzchopili a ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Pak sice opět domácí vedli, avšak Liberec půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal. Frustraci z nečekaně nerozhodného stavu si Hradečtí vybíjeli šarvátkami. Po jedné z nich zůstalo na ledě několik libereckých hokejek, které hradečtí hráči sebrali a nesmyslně s nimi naložili – lámali je o dvířka střídačky…

Je velmi sympatické, že královéhradecké vedení to nenechalo bez odezvy a na klubových stránkách se za hloupou situaci omluvilo: „Mountfield HK odsuzuje nesportovní chování některých jednotlivců A-týmu z průběhu včerejšího utkání proti Liberci. Vedení hradeckého klubu uvedená záležitost mrzí a Bílým Tygrům se za tuto událost omluvilo. Klub bude věc s dotyčnými řešit interní cestou.“ Mimochodem Hradec Králové nakonec ovládl prodloužení.

Více než zlomené hokejky však Liberec trápí absence kapitána Michala Bulíře, který musel podstoupit operaci lýtkového svalu. Na led by se měl vrátit nejdříve za šest týdnů. Zranění se mu stalo ještě před Vánocemi v utkání s Litvínovem. Původně se zdálo, že bude stačit 14 dní klidu, ale nakonec lékaři rozhodli, že se zkušený útočník musí podrobit operačnímu zákroku.

Zdroj: hcbilitygri.cz, mountfieldhk.cz, Twitter, Instagram