Hokejisté Brna a Třince si zahrajou na fotbalovém hřišti. Musí však jet do Bratislavy

Přidat na Seznam.cz

První měsíc roku se sice na Slovensku mistrovské fotbalové zápasy nehrajou, přesto je velmi pravděpodobné, že bratislavské Tehelné pole bude 13. ledna zaplněné. Ne však fotbalovými fanoušky, ale hokejovými. Na stadionu Slovanu Bratislava se totiž uskuteční atraktivní hokejové zápasy pod širým nebem. „Věřím, že to bude opravdová oslava hokeje,“ podotkl před novináři organizátor akce Marián Bezák.

V rámci Winter Games se ve zmiňovaný den bude hrát duel mezi Třincem a Brnem, v následujících dnech přijdou na řadu slovenské týmy: Trenčín – Zvolen (14. ledna) a Slovan Bratislava – Košice (15. ledna).

To že si organizátoři zvolili Třinec a Brno má dva velké důvody. Za prvé z Moravy je to logicky blíže do Bratislavy než z Čech, což je dobrá zpráva pro fanoušky obou týmů a za druhé za Oceláře a Kometu hraje několik slovenských reprezentantů, což je zase atraktivní pro slovenské fandy.

V historii už to bude podruhé, co budou týmy hrát extraligu mimo české území. Premiéru zažili hokejisté Litvínova a Sparty, kteří si před dvěma lety zahráli na fotbalovém stadionu v Drážďanech. Návštěva 32 tisíc lidí viděla výhru Pražanů 3:2.

Na českém území se Winter Games konaly už dvakrát. V roce 2011 se v Pardubicích na plochodrážním stadionu odehrál zápas mezi domácím Dynamem a Brnem – 4:2. A v roce 2016 hostil akci brněnský fotbalový stadion. Kometa nejdříve Za Lužánkami porazila Plzeň 5:2, následně však prohrála se Spartou 2:4.

Zdroj: brnensky.denik.cz , isport.blesk.cz