Hokejista zkolaboval na střídačce. Nakonec v sanitce zemřel

Přidat na Seznam.cz

Populární ruskou Night Hockey League zasáhla smrt hokejisty. Hráč týmu Sarmations Alexander Frolov zkolaboval na střídačce během zápasu proti Krymským vlkům. Cestou do nemocnice Florova postihla v sanitce zástava srdce a zemřel, píše server News Beezer.

Tragédie se odehrála v amatérské Noční lize, která se v Rusku těší nesmírné oblibě. Součástí jsou i exhibice, ve kterých v dresu legend sází góly i ruský prezident Vladimir Putin. Celému ansámblu šéfuje Alexej Kasatonov, bývalý elitní obránce z „Green Line“ (podle barvy tréninkových dresů), kterou tvořila pětice nejlepších sovětských hokejistů z éry Rudé mašiny.

Právě generální ředitel soutěže vyjádřil rodině zesnulého třiašedesátiletého hráče soustrast a ujistil, že nedošlo k podcenění zdravotní bezpečnosti na stadionu. Navzdory skutečnosti, že liga má amatérský status, přijímáme veškerá opatření k zajištění bezpečnosti, včetně lékařského.

Šéf ligy apeloval na hráče, aby hráči zejména ve vyšším věku sledovali svůj fyzický stav. „Jako liga vždy prosazujeme, aby hráči věnovali zvláštní pozornost otázkám zdraví a fyzické kondice. Každý sportovec, ať už je amatér, nebo profesionál, by tomu měl věnovat velkou pozornost.“

Zdroj: newsbeezer.com