Hložek začíná prokazovat svůj talent, vsítil třetí bundesligový gól. Schick opět nenastoupil

Přidat na Seznam.cz

O Adamu Hložkovi se už několik let mluví jako o českém talentu desetiletí. Za A tým Sparty nastoupil už jako šestnáctiletý, v 18 letech už byl lídr party z Letné. A nakonec došlo i k očekávanému přestupu do zahraničí. Vloni v létě si rodáka z Ivančic vybral Leverkusen. Hložek měl bohužel trochu smůlu, že se tomuto tradičnímu bundesligovému klubu tolik nedaří jako v minulých sezonách. Klub ze Severního Porýní-Vestfálska zatím nedokáže najet na vítěznou vlnu, která by ho více posunula do příček, které jsou vstupenkou do evropských pohárů. A tak je rád za každou výhru jako třeba za tu v Hoffenheimu, ke které přispěl svým gólem právě Adam Hložek.

Leverkusen se ujal vedení už v 6. minutě. Velmi dobře začal i druhou půli, když ve 47. minutě to bylo 0:2. A o devět minut později přišla Hložkova chvíle, když zužitkoval přihrávku nizozemského krajního obránce Frimponga a s přispěním Kabakovy teče propálil gólmana Baumanna. Hoffenheim pak dokázal už jen v 77. minutě zkorigovat na 1:3.

Leverkusen se díky tomuto vítězství dostal na osmou příčku. Přesto nadále ztrácí na 6. místo, které by znamenalo alespoň účast v Konferenční lize, osm bodů. Do konce sezony však ještě zbývá odehrát spoustu zápasů, do kterých by měl nastoupit už uzdravený Patrik Schick. Jen co si reprezentační útočník vyléčil třísla, ulehl se žaludečními potížemi. „Necítí se dobře, proto není na zítřejší zápas v nominaci. Věříme, že ve čtvrtek na utkání Evropské ligy s Monakem bude k dispozici,“ uvedl před zápasem s Hoffenheimem na tiskové konferenci kouč Xabi Alonso.

Hložek má v tuto chvíli na kontě tři bundesligové góly plus jeden z Německého poháru. Jeho formu bude potřebovat i reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, v březnu totiž začíná kvalifikace na EURO 2024.

Zdroj: redakce, bayer04.de