Hložek se trefil po půlroce a příbližil Leverkusen k titulu

Přidat na Seznam.cz

Když minulý týden oznámil český reprezentační kouč Ivan Hašek nominaci na blížící se přátelské zápasy (22. března v Norsku a 26. v Hradci Králové s Arménií), nejvíce se na sociálních sítích skloňovalo jméno Adama Hložka. Většina fandů nechápala, proč nový trenér dává šanci hráči, který toho letos v dresu Bayeru Leverkusen mnoho neodehrál. Zpravidla 21letý ofenzivní záložník naskakuje do zápasu na poslední minuty. Tentokrát však dostal ve Freiburgu od trenéra Xabiho Alonsa důvěru od začátku zápasu a odvděčil se mu tím nejlepším možným způsobem – vstřelil gól.

Leverkusen se ve Freiburgu dostal do vedení už ve 2. minutě, když se šikovně na zadní tyč trefil přesně Wirtz. Domácím se sice za osm minut povedlo vyrovnat (Doan), ale zmiňovaný Hložek pomohl svým spoluhráčům odejít do kabin se spokojenějšími výrazy. Ve 40. minutě se dostal k odraženému míči a z bezprostřední blízkosti poslal míč do branky. Ještě veseleji bylo u vedoucího týmu Bundesligy v 53. minutě, když Patrik Schick trefil parádně míč z voleje o tyč do levé části branky. Freiburg už dokázal jen v 79. minutě snížit na konečných 2:3 (Keitel).

Leverkusen si tak nadále udržel desetibodový náskok v čele tabulky. Navíc to byla už jeho dvaadvacátá výhra v sezoně, což je nový klubový rekord. Dohromady i s německým a evropským pohárem neprohrál Leverkusen už 38 utkání v řadě! Další potěšující zprávou pro české fanoušky je ta skutečnost, že se na této skvělé jízdě začíná hodně podílet i Schick. Naše reprezentační útočná jednička se po návratu na trávníky (problémy s třísly) zapisuje zápas co zápas do střeleckých statistik. „Za stavu 3:2 se mohlo stát v závěru cokoliv, ale naštěstí jsme to nakonec zvládli. Mám velkou radost, že jsme zase vyhráli,“ řekl Schick.

Vedle Bundesligy má Leverkusen šanci vyhrát Německý pohár i Evropskou ligu. Bude zajímavé sledovat, zda si Bayer udrží formu i po reprezentační přestávce. A zda se podaří Adamu Hložkovi skórovat i dalších zápasech. Mladý záložník potřebuje pořádně zabrat, aby si udržel místo v Leverkusenu i pro příští sezonu.

Zdroj: bayer04.de, sky.de