Historický úspěch! Karlovarsko poprvé vyhrálo na palubovce v Lize mistrů

Přidat na Seznam.cz

Český mužský volejbal se dočkal dalšího historického úspěchu na klubové scéně. Konkrétně se týká elitního týmu nejvyšší soutěže VK Karlovarsko. Úřadující extraligový šampion zaznamenal svoje vůbec první vítězství na palubovce v rámci základní skupiny Ligy mistrů. A to nad belgickým Menenem.

Karlovarsku sice v nedávné době byla připsána kontumační výhra nad německým Friedrichshafenem, ale jen kvůli tomu, že soupeř nemohl k zápasu nastoupit kvůli covidovému onemocnění v jeho týmu. Samozřejmě takové vítězství mělo jen formální význam, takže cílem českého mistra bylo vyhrát i v řádném duelu. Poslední listopadový den se to podařilo.

Tušili jsme, že bychom mohli zabojovat o premiérové vítězství právě proti belgickému celku. Ale nechtěli jsme to předem vyhlašovat, abychom naději nezakřikli. A že jsme vyhráli 3:0, musíme brát všemi deseti,“ uvažoval trenér Jiří Novák v těchto intencích při hodnocení souboje pro média.

Kouč přiznal, že jeho svěřence přece jen svazovala důležitost utkání.

Snažili jsme si nervozitu nepřipouštět, ale určitě sehrála taky svoji roli. V prvních dvou setech soupeř vzdoroval a nedělal zásadní chyby. Ve třetím dějství jsme už byli disciplinovanější a dotáhli zápas do vítězného konce,“ mínil Jiří Novák.

Karlovarsko: Ihnát, Zajíček, Sasak Juhkami, Weir, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lamanec, Kasan, Pastrňák, Wiese.

Volejbalisté aktuálního lídra tabulky extraligy pokračují v náročném programu. V prosinci je čeká kromě nejvyšší soutěže i další vystoupení v Lize mistrů.

„Nejprve se musíme soustředit na ligu a na zápas s Duklou Liberec, která je v tabulce druhá a bude mít proti nám velkou motivaci,“ připomněl trenér souboj, který by se měl odehrát v karlovarské hale 10. prosince.

A o pět dní později nastoupí český mistr znovu na evropské scéně na půdě italského Trentina. V lednu pak přijede do Karlových Varů polský klub Kędzierzyn-Koźle. A pak následuje ještě zápas na palubovce belgického Menenu.