Hirt s Černým též opouští Giro de Italia. Covid jim dal před horskými etapami stopku

Přidat na Seznam.cz

Na letošní ročník slavného cyklistického závodu Giro de Italia nebudou fanoušci asi moc rádi vzpomínat. Těšili se na velký souboj Remca Evenepoela s Primožem Rogličem, nebo-li střetnutí vycházející hvězdy s tou dlouholetou. Jenže mladého Belgičana vyhnal z pelotonu pozitivní test na covid. Avšak to nebyl ojedinělý případ v jeho týmu Quick-step. V dalším testování uvázli i Belgičanovi kolegové včetně obou Čechů Jana Hirta a Josefa Černého. Na alpské velikány se tak vydá z našich jezdců už jen Karel Vacek.

Covid však nedecimuje jen Quick-step, ale i další stáje. Např. z průběžné první desítky musel odstoupit Alexander Vlasov z Ruska a dále třeba známý Ital Domenico Pozzovivo. Celkově už nepokračuje na Giru i vzhledem k dalším onemocněním či pádům 26 jezdců a to ještě tento worldturový závod není ve své polovině…

Především pro Jana Hirta se tím uzavřela možnost pokusit se vyhrát některou z etap. Poté co musel odstoupit lídr jeho stáje Evenepoel, se předpokládalo, že nyní se tým pokusit alespoň o výhry v jednotlivých etapách, protože Quick-step neměl variantu číslo dvě v podobě jiného silného jezdce. Vždyť dvojka týmu Hirt byl před odstoupením až na 51. místě se ztrátou 40 minut na vedoucího Gerainta Thomase z Ineosu. Nyní však tato varianta padá.

Přesto je tento ročník, co se týká české cyklistiky, zatím velmi dobře zapsán. V šesté etapě dojel na druhém místě Karel Vacek, který mimochodem v juniorských letech Evenepoela porážel. V následujících sezonách se však jeho cyklistický růst zastavil. Ale i když asi nikdy nebude moci pomýšlet na celková podia na etapových závodech jako je Tour de France, Giro de Italia či Vuelta, dílčí vítězství by ho nemusela minout. Třeba znovu na probíhajícím italském klání.

Zdroj: redakce, giroditalia.it