Hertl vsítil šestý hattrick kariéry a drží San Jose nad vodou

Přidat na Seznam.cz

Hráči San Jose Sharks si mohli už v předsezónních prognózách přečíst, že se s nimi pro letošní play-off kanadsko-americké soutěže příliš nepočítá. Máme za sebou zhruba čtvrtinu NHL a dá se říci, že zas tak špatné to s týmem na jižním konci Sanfranciského zálivu není. Sice „Žraloci“ ztrácejí v tuto chvíle na místo zaručující play-off 11 bodů, což ale není vůbec nepřekonatelná meta. Navíc pokud bude San Jose dosahovat výsledků jako v noci, kdy vyhrálo na ledě New York Islanders 5:4 v prodloužení. A to velkou zásluhou českého útočníka Tomáše Hertla, který vsítil hattrick.

Pro pražského rodáka je to šestý hattrick v zámořské kariéře. V kanadském bodování se nedávný třicátník dostal na 60. místo s 21 body (7+14). Pro Hertla je však nejdůležitější výhra týmu. „Toto vítězství mi ukazuje, čeho jsme schopni,“ podotkl Hertl. „I minulý zápas jsme málem dotáhli (třígólovou) ztrátu proti velmi silnému týmu (prohra 5:6 v New Yorku s Rangers). Tentokrát se nám povedlo zápas otočit, je to skvělý pocit. Jsem za tým šťastný, protože jsme si v sezoně prošli spoustou nepříjemností,“ uvedl český reprezentant.

První svůj gól vsítil Hertl ve 13. minutě a srovnával tím stav na 1:1. Zbývající dva góly si nechal až na konec zápasu (57. a 59.), díky čemuž srovnal na 4:4. „Každý rád dává góly. Obzvláště, když pomůžou týmu,“ řekl Hertl. „Konečně jsme se dostali k dorážkám a je skvělé, že jsme získali v prodloužení bod navíc. Je to důležitá výhra,“ dodal jeden z nejzkušenějších hráčů San Jose, které se díky výhře vymanilo z poslední příčky Západní konference. Černého Petra nyní drží Chicago. Oba týmy jsou však nejhorší napříč celou NHL…

Z dalších českých hráčů se v noci prosadil David Jiříček. Jeho přihrávka pomohla k vedení Columbusu 3:0. Jiříčkův tým však nakonec s Los Angeles prohrál v prodloužení 3:4. Pro českého obránce je to navzdory prohře zatím skvěle se vyvíjející sezona a to z toho důvodu, že se pevně usadil v prvním týmu, zatímco vloni nastupoval převážně na farmě.

Zdroj: nhl.com/sharks, nhl.com/bluejackets