Hertl poprvé skóroval za Vegas. Český útočník pomohl týmu do play-off

Přidat na Seznam.cz

To bylo hokejové radosti v největším městě hazardu na světě! Tým Vegas Golden Knights porazil doma vysoko Minnesotu 7:2 a navíc se jeho hráči mohli definitivně radovat z postupu do play-off. Na kanonádě se podílel i český útočník Tomáš Hertl, pro kterého to byl první gól za nový tým.

Hertl byl na začátku března vyměněn ze San Jose do Vegas. Ale protože v té době byl pražský rodák po operaci kolena, nastoupil za nový klub až tento týden. Jeho premiéra byla navzdory připsané asistenci zakalena porážkou na ledě Vancouveru 3:4. V noci se ale už dočkal, jak výhry, tak gólu. Jeho branka znamenala ve 43. minutě vedení 5:1 a v podstatě tím definitivně zmařil snahy soupeře o otočení výsledku. „Bylo to skvělé! Všichni měli radost, i fanoušci. Je skvělé se poprvé trefit před domácími fanoušky, protože je prostě zábava tady hrát. Ještě větší radost ale mám z toho, že jsme urvali místo v play-off,“ řekl Hertl po zápase.

Vegas zaujal poslední místo ve vyřazovací části v Západní konferenci. Pomohla mu k tomu i porážka St. Louis s Carolinou 2:5. Obhájci Stanley cupu tak zatím neprožívají úplně ideální sezonu, ale jak se říká, play-off je jiná soutěž. Své o tom ví hráči Bostonu, kteří v loňské sezoně jasně dominovali napříč všemi divizemi, ale v play-off vyletěli hned v prvním kole. Reprezentační kouč Radim Rulík jistě bude v koutku duše doufat, že Vegas vypadne hned na úvod play-off a Hertl tak bude volný pro světový šampionát.

V noci se dařilo i brankáři Karlu Vejmelkovi, který 38 zásahy pomohl Arizoně k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Edmontonu. A protože Arizona se nedostala do play-off, je pravděpodobné, že Vejmelka se během 14 dnů připojí k českému reprezentačnímu výběru. Rulík tento týden znovu naznačil, že všichni tři nominovaní brankáři na MS budou pravděpodobně z NHL. Vedle Vejmelky se tak nabízí ještě povolat Lukáše Dostála a Petra Mrázka, jejichž týmy (Anaheim a Chicago) se také nepodívají do play-off.

Zdroj: redakce, nhl.com