Hertl pomohl San Jose k výhře. Asi však přijde o svého nejlepšího parťáka

Přidat na Seznam.cz

Tým San Jose neprožívá ideální sezonu. Po 52 odehraných zápasech už má třináctibodovou ztrátu na příčku zajišťující play-off. Jediným světlým bodem fanoušků klubu z Kalifornie je parádní souhra útočníků Tomáše Hertla a Timo Meiera. Tito dva hráči mají velkou zásluhu na tom, že San Jose není na úplném dně Západní konference. Jenže to vypadá, že švýcarský forvard změní působiště…

Pomalu se blíží termín (3. března), dokdy mohou kluby NHL měnit hráče, ladit soupisky na play-off. A právě jedním ze žádaných hráčů je i Timo Meier. Je to nejenom skvělý střelec, už vsítil velmi solidních třicet gólů, ale i pracant, kterému nedělá problém se vrátit dozadu a pomoci obraně. Navíc je mu teprve 26 let, takže má stále dost let v NHL před sebou.

Meier však nemusí být jedinou ztrátou San Jose. Hodně se mluví i o obránci Eriku Karlssonovi, který zmiňovanou dvojici skvěle doplňuje zezadu. Tak to bylo i v posledním zápase proti Tampě Bay, kterou Hertl a spol. porazili v prodloužení 4:3. Český útočník se na výhře podílel dvěma asistencemi. Karlsson se uvedl gólem a dvěma přihrávkami a Meier to vše korunoval dvěma přesnými zásahy.

Možná se ale nakonec Meier se San Jose dohodne na prodloužení smlouvy jako vloni Hertl, který podepsal dlouholetý kontrakt na osm let!

Zdroj: redakce, nhl.com, sanjosehockeynow.com