Hermannová se Štochlovou si vezou z Edmontonu bronz a přiblížily se k Olympiádě

Přidat na Seznam.cz

Před 14 dny byli fanoušci českého plážového volejbalu v šoku, když se dozvěděli, že se pár Markéta Nausch-Sluková a Helena Havelková rozpadl. „Bohužel výsledkový a herní progres nebyl tak rychlý, jak jsme všichni doufali. Helča po posledním turnaji v Lucembursku přišla s tím, že se trápí, a rozhodla se, že už nechce v beachi pokračovat,“ uvedla Nausch Sluková v tiskové zprávě. V tu chvíli se zdálo, že je konec nadějí na účast českého ženského dua na olympiádě za rok v Paříži. Jenže… naštěstí tu máme ještě jeden pár Barbora Hermannová – Marie-Sára Štochlová, který se z kvalitního turnaje v kanadském Edmontonu vrací se třetím místem!

Česká dvojice se musela nejdříve probojovat do hlavní soutěže přes kvalifikaci. To se jim povedlo a poté přišla jejich spanilá jízda až do semifinále. Mezi nejlepší čtyřku se musely dostat skrz velmi kvalitní páry. Porazily dokonce olympijské vítězky z Ria Lauru Ludwigovou s Louisou Lippmannovou či poté španělské mistryně Evropy do 23 let Danielu Álvarezovou a Taniu Morenovou. V obou případech se hrálo na tři sety. Poté jim sice nevyšlo semifinále, kde podlehly pozdějším vítězkám Carole a Bárbare z Brazílie, vše si ale vynahradily v boji o třetí flek.

V závěrečném duelu prestižního turnaje v Edmontonu se střetly se švýcarskou dvojici Esmée Böbnerová, Zoé Vergéová-Dépréová. A opět je čekal třísetový souboj. První sadu prohrála česká dvojice 17:21, ale další dva sety už vyzněly pro Hermannovou a Štochlovou na jedničku – 26:24 a 15:13. Tímto výsledkem si česká děvčata výrazně pomohla ohledně účasti na olympijských hrách v Paříži, které se budou konat příští rok.

Další cenné body do světového žebříčku, z kterého se pak bude postupovat na olympiádu, mohou české beachvoleybalistky získat na nadcházejícím ME, které se bude konat 2. až 6. srpna ve Vídni.

Zdroj: redakce, voleyballworld.com