Házenkářský mistr ukončil sezonu. Plzeň se loučí se čtyřmi hráči

Přidat na Seznam.cz

Definitivní tečku za mistrovskou sezonou učinili házenkáři nejlepšího týmu extraligy až počátkem června. Talent tým Plzeňského kraje, jak zní oficiální název klubu, se při exhibičním zakončením náročného ročníku rozloučil i se čtyřmi hráči.

Na snímku sportovní hala v Plzni, která je domácím prostředím házenkářů elitního českého klubu.

Při rozlučce bylo potvrzeno, že dres Západočechů nebudou v příštím období oblékat dosavadní opory. Konkrétně A-tým opouštějí Michal Tonar, Daniel Režnický, Tomáš Nejdl a Jan Chmelík. Tedy házenkáři, kteří se výraznou měrou podíleli na mistrovském titulu v roce 2023.

Uplynulá sezona byla pro mistra velmi náročná. Vždyť ve finálové sérii play-off extraligy s Karvinou prohrávali Plzeňští 0:2 na zápasy a hrozilo jim, že na triumf nedosáhnou. Jenže právě po dvou utkáních nastal obrat v podobě tří vítězství v řadě na konečných 3:2 na zápasy.

I když jsme snížili vývoj série na 1:2, pořád měl soupeř pomyslnou výhodu. Museli jsme ve čtvrtém zápase v Karviné vyhrát, jinak by byl konec s nadějemi na titul. Takže vyrovnání série nám přineslo rozhodující střetnutí na domácí půdě,“ líčil ještě s odstupem času plzeňský trenér Petr Štochl.

Kouč zároveň ocenil podporu ze strany příznivců, kteří vytvářeli v domácí hale „svému“ týmu skvělou kulisu.

Jelikož Západočeši ovládli i základní část extraligy, je titul takříkajíc ve správných rukách. Celkově stříbrná Karviná šla do play-off ze třetího místa a v semifinále zdolala původně druhé Lovosice. Těm uniklo finále, proto Lovosičtí zabojovali alespoň o bronz proti Zubří, které skončilo celkově čtvrté.

Zdroj: autorský článek