Házenkářky pražské Slavie obhajují titul pod vedením nového trenéra Daniela Čurdy

Přidat na Seznam.cz

Po dramatickém jarním vyvrcholení nejvyšší soutěže házenkářek slibuje atraktivní podívanou i dění v nové ligové sezoně. A to i z toho důvodu, že obhájce mistrovského titulu Slavia Praha i předchozí devítinásobný mistr a naposledy stříbrný DHK Baník Most vstoupily do rozbíhajícího se ročníku pod vedením nových trenérů, známých osobností z házenkářského prostředí. Jsou jimi Daniel Čurda ve Slavii a Vladimír Šuma v Mostě.

Na ilustračním snímku z první poloviny září 2023 je sportovní hala v pražském Edenu, kde má domovské působiště obhájce mistrovského titulu v lize házenkářek Slavia Praha.

Přechod Čurdy z pražské Dukly k ženskému týmu Slavie byl dokonce někdy prezentován jako házenkářský přestup roku! Bývalý reprezentant totiž strávil v Dukle dlouhých dvaadvacet let jako hráč, trenér, sportovní ředitel.

Na lavičce házenkářek Slavie absolvoval Čurda zatím dva ligové zápasy s těžkými soupeři. Nejprve Pražanky remizovaly doma s „bronzovou“ Olomoucí a poté podlehly právě na půdě rivala v Mostě.

Už když jsem přicházel do Slavie, říkal jsem, že aby někdo získal titul, musí si sednout víc věcí. Ve Slavii se to vloni povedlo, ale teď je jiná sezona, jsme v jiném složení, s jiným trenérem, je to úplně něco jiného,“ uvedl Čurda na mosteckém webu po prohře na severu Čech.

Nový mostecký kouč a rovněž bývalý reprezentant Vladimír Šuma získával jako hráč mistrovské tituly s pražskou Duklou, dlouho působil v Německu a po návratu do české extraligy hrál za mateřské Lovosice a postupně se v tomto klubu přes post asistenta trenéra vypracoval na místo hlavního kouče extraligového áčka. A naposledy vedl tamní dorost.

Házenkářky Mostu dvě utkání na úvod sezony vyhrály, přesto zůstává Šuma při zemi.

Jsem spokojený s výsledky a s odhodláním, s jakým do toho hráčky šly. Opět jsme měli ve hře hluchá místa. Ve druhé půli proti Slavii už to bylo něco jiného, ale zase se nám objevila fáze, kdy jsme dělali technické chyby v klidovém stavu bez jakéhokoli tlaku soupeře. To musíme odstranit,“ uvedl trenér na klubovém webu.

Zdroj: autorský článek