Házenkářky Mostu mají interligový bronz a chtějí uspět v českém play-off

Přidat na Seznam.cz

Jedna ligová etapa pro házenkářky DHK Baník Most skončila, ale další kapitola sezony začíná. Severočeský tým obsadil v právě skončeném ročníku MOL interligy třetí místo za dvojicí slovenských celků a už se připravuje na play-off české ligy, do níž vstoupí z nejvýhodnější pozice.

Mostecké házenkářky si v domácí hale (na snímku) v přímé konfrontaci o interligový bronz poradily s Michalovcemi a získaly medaili v této česko-slovenské soutěži. Zároveň byly jediným českým týmem v elitní čtveřici, v níž měla trojnásobné zastoupení slovenská ženská házená.

Jsem rád za všechny hráčky, které nastoupily a pomohly týmu. Zápas jsme úspěšně zvládli po kolektivním výkonu. Pořád to může být lepší, ale předvedli jsme hru, kterou v daném období můžeme praktikovat,“ hodnotil mostecký trenér Jiří Tancoš pro svazový i klubový web třetí místo v tabulce.

Počet sedmadvaceti nastřílených branek kvitoval i druhý trenér týmu Jiří Hanus.

Musíme pochválit brankářku Ellen Janssen, odehrála výborný zápas. Možná jsme měli být důslednější v obraně, ale směrem k play-off české ligy je vítězství na závěr interligy důležitým výsledkem,“ mínil Hanus.

Trenér slovenských Michalovců Peter Kostka uzal kvality Mostu. „Soupeř je zaslouženě třetí. V přímém souboji o bronz jsme nedokázali ubránit Cholevovou. Věděli jsme, jak střílí a jakým způsobem zakončuje, přesto nám dala tolik branek,“ konstatoval kouč týmu, který skončil čtvrtý.

Poslední kolo MOL ligy současně určilo složení dvojic pro semifinále českého play-off. Favorizovaný Most narazí na Zoru Olomouc a Slavia Praha se střetne se Sokolem Písek. V akci se tak znovu představí přední české házenkářky a reprezentantky, které jsou oporami svých klubů.

Zdroj: autorský článek