Házenkářka Jeřábková se vrátila na sever Čech. A září v Lize mistryň

Přidat na Seznam.cz

Skvělé sportovní období zažívá česká házenkářská reprezentantka Markéta Jeřábková. Momentálně působí v norském klubu Vipers Kristiandsand a v dresu vítěze Ligy mistryň se představila i na severu Čech. Byla ústřední postavou aktuálně nejlepšího evropského celku při zápase proti Baníku Most v chomutovské aréně.

Jeřábková strávila v mosteckém týmu pět let, stala se oporou reprezentace a odešla do zahraničí.

Právě to, že Most vyhrával české tituly a hrály jsme evropské poháry, mi pomohlo k novému angažmá. Konkrétně do maďarského Érdu. Pak jsem byla v Německu a během tehdejšího působení v bundeslize jsme se s klubem dostaly v rámci přípravy i o Mostu. Poznávala jsem tam znovu známé lidi,“ líčila při návštěvě severočeského města.

Jeřábková je podle svých slov v norském Kristiandsandu spokojená. Přesto nezapomíná na časy strávené v domovské Plzni, odkud v sedmnácti letech odešla kvůli házené do Mostu. Jejím bratrem je hokejový obránce Jakub Jeřábek, který získal extraligový titul s Plzní. Potom působil v zámořské NHL a do letošního léta v KHL. V této sezoně hraje po návratu do extraligy za HC Oceláři Třinec.

Špičková házenkářka netají, že má i k hokeji kladný vztah.

Rodiče chodili s bráchou na hokej od jeho pěti let a vozili mě sebou. Takže jsem strávila taky čas na zimním stadiónu. Hlavně s mámou jsem všude jezdila, protože táta hrál ještě fotbal v Německu. Rodiče nás skvěle podporovali,“ podotkla reprezentantka.

Jeřábková se zamyslela i nad tím, zda měli s bratrem nějaké rozepře ohledně pohledu na sport.

Nikdy, nebo si to aspoň neuvědomuji. Kuba chtěl mít ze mě kluka na hokej, strkal mě do brány, abych mu chytala puky. A dál? Podporoval mě, když se třeba jednalo o smlouvě. Ví o všem. Vždycky jsem si od něj nechala poradit. Spoustu věcí jsme ale řešili společně s rodiči,“ říkala už před několika lety úspěšná házenkářka.