Házenkáři mistrovské Plzně jdou do sezony bez čtyř opor

Přidat na Seznam.cz

Na přelomu srpna a září se rozbíhá další ročník házenkářské extraligy mužů. V roli obhájce titulu do něj vstupuje celek z Plzně, který vystupuje v posledních letech pod názvem Talent tým Plzeňského kraje.

Ilustrační snímek ze srpna 2023 je z plzeňské sportovní haly na Slovanech, kde hraje tým Talentu domácí zápasy.

Během letní přestávky došlo v kádru aktuálně nejlepšího českého družstva ke změnám, což se po loňském úspěchu dalo očekávat. A to vzhledem k výborným výkonům některých jednotlivců, kteří se rozhodli pro zahraniční angažmá.

Plzeňský dres tak už nebudou v nadcházejícím období oblékat Tomáš Nejdl a Daniel Režnický, kteří přestoupili do Polska. Michal Tonar mladší zamířil do Dukly Praha, kterou trénuje jeho otec Michal Tonar starší. A Jan Chmelík ukončil aktivní kariéru.

Odchody čtyř stěžejních hráčů jsou oslabením, protože jsme především přišli o dva špičkové střelce. Ale chceme si pořád držet standard a bojovat v popředí tabulky. Výhodou je, že o osudu sezony se rozhoduje až v play-off. Takže i v novém roce a ve finiši sezony se dají teoreticky dohnat případné podzimní ztráty v tabulce,“ uvažoval plzeňský trenér Petr Štochl v těchto intencích pro média.

Tým doplnil chorvatský házenkář Čurčič, který naposledy působil v Izraeli. A dva mladíci se vracejí z hostování ve Strakonicích.

Jelikož Plzeň absolvovala přípravu jen se zápasy se soupeři z Německa, Rakouska a Slovinska, dá se těžko odhadovat, v jaké formě se představí v úvodu ligové sezony.

Třebaže plzeňskému celku náleží visačka obhájce titulu a tudíž role jednoho z favoritů, ambice netají ani týmy Karviné, Lovosic, pražské Dukly, Zubří a další kluby. Podle odborníků z házenkářského prostředí slibuje extraliga možná ještě větší vyrovnanost než loni.

Zdroj: autorský článek