Házenkáři Lovosic se po skalpu mistra chystají na pohár

Přidat na Seznam.cz

Slabší začátek, ale pozvolný vzestup. Takovým způsobem se prezentují v probíhajícím ročníku extraligy házenkáři Lovosic. Dokonce po třech letech porazili mistra z Plzně, čímž si vysloužili respekt házenkářského prostředí. Ale sezona bude ještě dlouhá.

Ilustrační snímek je ze sportovní haly v Lovosicích (2023).

Je pravda, že jsme byli dole v tabulce. Před sezonou nás opustili tři zkušení hráči a doplnili jsme tým o dvě posily. Jedna z nich potřebovala čas na adaptaci a musela odjet kvůli problémům s vízem, takže ten hráč z Gruzie byl měsíc mimo,“ přibližuje lovosický trenér Roman Jelínek.

Naštěstí se vrátil po zranění Jaroslav Trkovský. A to v pravý čas, protože kromě ligového programu nás čeká i semifinále Českého poháru 6. prosince v Zubří. Hraje se na jeden zápas, kdo uspěje, postoupí do finále. Druhou dvojici tvoří KP Brno a Karviná,“ upřesňuje kouč.

Speciální přípravy na pohár nemáme. Vychází nám to tak, že liga běží dál a jdeme takříkajíc zápas od zápasu. Takže i pohár bereme jako standardní utkání,“ nastiňuje Jelínek svůj pohled.

Byť je do bojů o konečné extraligové pořadí ještě daleko, v Lovosicích chtějí načasovat formu právě na play-off.

Musí se sejít spousta faktorů, aby to všechno klapalo. Stačí, když vypadne jeden článek v podobě zranění, slabšího dne brankářů, nebo cokoliv jiného. A už se to bohužel nesejde dohromady. Liga je ale pořád otevřená,“ zakončuje Roman Jelínek.

Zdroj: autorský článek