Házenkáři Lovosic s hvězdou Pavlem Horákem vedou extraligu

Přidat na Seznam.cz

Nečekaným lídrem dosavadního průběhu extraligy házenkářů je celek Lovosic. Severočeský tým poutá pozornost nejen tím, že vede tabulku před favorizovanými soupeři, ale i „velkým“ jménem na své soupisce. Lovosický dres totiž od podzimu obléká bývalý český reprezentant Pavel Horák, čtyřicetiletý borec s obrovskými mezinárodními zkušenostmi.

„Senzace v extralize, bomba v rámci nejvyšší soutěže, vítěz Ligy mistrů, držitel mistrovských titulů ve třech zemích“ – v těchto superlativech informovala sportovní média o příchodu zkušeného házenkáře do Lovosic.

Pavel Horák podle statistik české házenkářské federace působil v reprezentaci neuvěřitelných šestnáct let – od roku 2004 do roku 2020. Na svém kontě má takřka 150 startů za národní tým.

Převážnou část zahraničního působení strávil v Německu. Zahrál si i za Kiel, nejlepší německý celek.

Věděl jsem, že hledali někoho do obrany a taková nabídka se neodmítá. Nakonec jsme se domluvili a na tamní angažmá budu vzpomínat jako na vrchol kariéry. Myslím, že jsem i nějakou formou pomohl k úspěchům včetně Ligy mistrů, i když jsem nemohl zasáhnout do vítězného finále kvůli zranění. Medaili ale mám,“ svěřil se Horák v těchto intencích na lovosickém klubovém webu.

V Kielu jsem byl krásné tři roky a vážím si toho, že jsem mohl být členem takového velkoklubu, je to víc než klub. Na posledním mistrovství Evropy v Rakousku jsem měl problémy s kolenem a zakončil jsem reprezentační kariéru,“ poznamenal Horák.

Přítomnost takové hvězdy v dobrém slova smyslu si v Lovosicích moc pochvalují. Ale protřelý bojovník Horák nechce žít jen z minulosti.

Svoje zkušenosti předává nejen na palubovce, ale i v kabině.

Každý zápas v extralize beru s největší zodpovědností. Bezprostředně po vítězném utkání v Zubří, kdy jsme si zajistili průběžné první místo v tabulce, jsem cítil velkou únavu. Už po prvním poločase jsem si myslel, že jsem skončil, ale nějak jsme to dotáhli do konce. Domácí se do nás pořádně opřeli, přesto jsme se nenechali přetlačit. A dostačujícím výkonem jsme to uhráli na dva body za vítězství,“ líčil Horák.

…….………………………….

Snímek je z lovosické haly při zápase extraligy. Foto: Josef Pešout