Házenkáři Lovosic jsou znovu v semifinále. A opět narazí na Karvinou

Přidat na Seznam.cz

Házenkáři Lovosic se podruhé v řadě probojovali do semifinále play-off extraligy. A stejně jako loni, kdy získali bronz, se střetnou s Karvinou o to, kdo postoupí do finále.

Ilustrační snímek je sportovní haly v Lovosicích.

Už čtvrtou sezonu v řadě vede tým Lovosic trenér Roman Jelínek.

Mladý kouč patří mezi špičku ve svém oboru po boku bývalých reprezentantů a nynějších trenérů Petra Štochla z Plzně, Michala Brůny z Karviné, Michala Tonara z pražské Dukly.

„Klíčovým faktorem v naší práci jsou zkušenosti. Zmínění trenéři prošli jako hráči národním týmem, řadou klubů včetně zahraničí. A tudíž mohou čerpat od vícero odborníků, s nimiž spolupracovali. Třeba Štochl s Brůnou skončili s hráčskou kariérou před několika lety, hned se přesunuli na střídačku a nejsou to trenérští matadoři. Myslím, že věk trenérů šel dolů a v extralize je více mladých koučů,“ uvažoval Roman Jelínek pro SportDeník.cz.

Nedávno přešel z hráčského působení přímo na trenérskou lavičku.

„Myslím, že to nebyl úplně těžký přesun. Už jako hráč jsem si třídil určité poznatky a představy, jak by měl tým fungovat. Odehrál jsem dvanáct sezon za Lovosice a asi jsem neměl takové kvality, abych někam přestupoval. Navíc jsem hrál v Lovosicích pod zkušenými trenéry. V áčku jsem zažil Vojtěcha Srbu, Vladimíra Šumu, Milana Berku mladšího, pak i Pavla Faráře. A po něm jsem se stal trenérem v extralize,“ nastínil svoji cestu.

„Určitý plán, že bych se mohl stát trenérem, tady byl. Pracoval jsem u mládeže a věřil jsem, že mohu naplnit ambice s trenérským povoláním. Ale nečekal jsem, že to přijde tak brzy,“ svěřil se Roman Jelínek.

„Vzpomínám si, že jsem jako hráč vybojoval s Lovosicemi dvě stříbra a jeden bronz v extralize. V roce 2011 jsme v modelu dlouhodobé soutěže potřebovali v posledním kole vyhrát nad pražskou Duklou o tři góly. To jsme nedokázali a mistrem byla Dukla. Za ní hrál Jan Landa, který se s Duklou loučil, a pak přešel k nám do Lovosic. Poté jsme byli druzí ve finále play-off s Plzní. Dobře si to pamatuje i náš současný hráč Jiří Motl, který zažil s Lovosicemi všechno,“ zrekapituloval Roman Jelínek.

Zdroj: autorský článek