Házená: Poruba má v interlize mladý tým, který se učí

Přidat na Seznam.cz

Výbornou reputaci má házenkářský trenér Jaroslav Hudeček, bývalý kouč české reprezentace a několika extraligových celků mužů. V současné době ale působí jako hlavní trenér u ženského družstva DHC Sokol Poruba, účastníka interligy.

Ilustrační snímek je z házenkářské interligy žen (v Mostě, listopad 2023).

Tým Poruby patřil před několika lety do špičky české ženské házené. Čím to, že se situace změnila?

Vím, že Poruba byla nahoře, ale bohužel došlo k odstoupení sponzoringu po odchodu pana Adámka z klubu. Tým se oslabil, protože se musel rozprodat kádr některých zkušených hráček. Nastalo doplnění o hráčky z vlastní líhně. Máme mladý tým, který se učí. A každý zápas se soupeři z popředí tabulky, byť se v něm prohraje, by měl být pro hráčky něco jako vysokou školou házené. To platí i o našem utkání na půdě Mostu.

Jak jste se ocitl na lavičce Poruby?

Když jsem skončil na postu trenéra mužů Hranic na Moravě, byl jsem bez angažmá. A přišla nabídka z Poruby, kterou jsem akceptoval.

Bylo pro vás těžké se přeorientovat z práce s muži na působení u žen?
Je to opravdu složité. Především si zvykám na jiný citový přístup, který vyžaduje jednání s hráčkami. Ale jednoznačně mě práce v ženské interlize baví.

Jaké jsou aktuální cíle družstva v rámci nejvyšší soutěže? A co říkáte na boj o špici?

Vše nasvědčuje tomu, že budeme hrát ve skupině poslední čtyřky tabulky, a tudíž o záchranu. Favority na titul v interlize jsou celky Mostu, Slavie Praha, Michalovců. Mají k tomu podmínky a Most se Slavií si to pak zpravidla rozdávají o prvenství v české lize.

Zdroj: autorský článek