Hádka o Lionela Messiho. O co přesně šlo?

Přidat na Seznam.cz

V Paris Saint-Germain to začalo být nervózní, a to kvůli jmenování Lionela Messiho do argentinského národního týmu. Klub se snažil bojovat za to, aby hvězdný hráč nemohl odletět na kvalifikační zápasy mistrovství světa 2022, píše server Sportowe Fakty.

Lionel Messi nebyl trenérovi Mauriciu Pochettinovi v posledních zápasech k dispozici. Hvězda Paris Saint-Germain je zraněná a stěžuje si na bolest kolena a stehna. Klub doufal, že se fotbalista během reprezentační přestávky v klidu zotaví.

Vyskytl se však problém. Messi byl povolán do argentinského národního týmu na listopadové zápasy kvalifikace o mistrovství světa 2022, což rozzlobilo vedení PSG, které se domnívá, že by 34letý hráč neměl létat za národní tým. Francouzi se snažili přimět argentinskou federaci, aby souhlasila s Messiho pobytem v Paříži. V tomto ohledu se však nepodařilo dosáhnout ničeho.

„Nesouhlasíme s tím, aby byl povolán hráč, který podle našeho názoru není v dobré fyzické kondici a je v procesu rehabilitace. Je to nelogické a takovou situaci by měla řešit FIFA,“ říká ředitel PSG Leonardo v listu Le Parisien.

Argentina se v elitní části mistrovství světa 2022 utká s Uruguayí (11.11.) a Brazílií (16.11.). Messiho národní tým je momentálně na druhém místě a je blízko postupu na mistrovství světa.

Zdroj: sportowefakty.wp.pl