Gündogan chce s Barcou vyhrát i Ligu mistrů. Hráč charakterizoval své bývalé trenéry

Přidat na Seznam.cz

Ilkay Gündogan věří, že jeho nový tým FC Barcelona může vyhrát Ligu mistrů. Po přestupu z Manchesteru City do FC Barcelona fotbalista potvrdil, že chce s katalánským klubem získat co nejvíce titulů, uvedl webový portál Sport.

V rozhovorech dvaatřicetiletý fotbalista prohlásil, že přišel, aby opět vyhrál nejvíce mistrovských titulů, domácí pohár a Ligu mistrů. Kvalita tu je „FC Barcelona s bývalým střelcem Bayernu Robertem Lewandowskim a reprezentačním brankářem Marcem-André ter Stegenem je schopna triumfovat v nejvyšší evropské soutěži“, zdůraznil Gündogan.

„Kvalita tam je. Ale není k tomu potřeba jen kvalita, ale také mentalita, důslednost a někdy i trocha štěstí ve správných chvílích,“ řekl záložník. I v lize je zodpovědnost dojít daleko a hrát co nejlépe. Zatímco Gündogan v minulé sezoně získal s Manchesterem City pohár Ligy mistrů, Barcelona v Lize mistrů neuspěla ve skupinové fázi, ale poté si zajistila španělské prvenství.

Cíle se nedosahují snadno, přiznal Gündogan. Fotbalista však má rád těžké cíle. Během cesty do USA s novým týmem byl také požádán, aby jedním slovem charakterizoval své bývalé klubové trenéry Jürgena Kloppa, Thomase Tuchela a Pepa Guardiolu. U Kloppa odpověděl „intenzita“, u Tuchela „inteligentní“ a u Guardioly „geniální“.

Zdroj: sportschau.de, sport.de, redakčně upraveno