Gólman Vaclík drží Huddersfield nad sestupovou vodou. Gratulovala mu i hvězda Star Treku

Přidat na Seznam.cz

Tomáš Vaclík přišel po několika letech o post jedničky v národním týmu. Důvodem nebyl pokles formy, ale spíše skvělé výkony Jiřího Pavlenky, který drží bundesligové Brémy daleko od sestupu. A také co si budeme namlouvat, Vaclíkovi trochu ublížilo, že nyní chytá jen druhou anglickou ligu. Ale chytá jí skvěle, i díky jeho výkonům se dostal Huddersfield z nejohroženějšího pásma sestupu.

V posledních pěti zápasech dokázal Huddersfield třikrát vyhrát a dvakrát remizovat, což ho vyšvihlo na 19. příčku. Sice je jen dva body od sestupového pásma, ale jeho záchrana už vypadá o hodně reálněji než byla na podzim. Vaclíkovi se sice povedlo v těchto pěti zápasech jen jednou udržet čisté konto, ale je nutné zároveň podotknout, že v každém utkání předvedl několik důležitých zákroků.

Platilo to i pro poslední utkání, kdy Huddersfield doma remizoval s Blackburnem, který naopak bojuje o postup do Premier League. I když Vaclík inkasoval dvě branky, přesto byl vyhlášen mužem zápasu. Ale ještě více si 34letý gólman vážil společné fotky s Patrickem Stewartem, který je hvězdou kultovního Star Treku. O Stewartovi je dlouhodobě známo, že je velkým fanouškem Huddersfieldu.

Huddersfield ale toto utkání mohl klidně vyhrát, vždyť už ve 22. minutě vedl 2:0. Blackburn snížil těsně po začátku druhého poločasu a vyrovnání přišlo až v sedmé minutě nastavení! „Je to zklamání, všichni kluci mají v šatně hlavy dole, ale řekl jsem, že se dnes nemají za co stydět, dali do toho všechno,“ řekl po utkání kouč Neil Warnock, který se vrátil do Huddersfieldu po dlouhých 28 letech.

Pokud se Vaclíkovi podaří svůj současný klub udržet ve druhé lize, možná se za odměnu dočká „na stará kolena“ i angažmá v nejvyšší soutěži. Vyloučen není ani jeho návrat do Sparty, odkud se poté vydal do zahraničí (Basilej, FC Sevilla a Olympiakos).

Zdroj: redakce, htafc.com