Gazda do Třince nakonec nezamíří. Přetáhl ho konkurenční sok

Přidat na Seznam.cz

O obránce prvoligového Zlína je mezi extraligovými týmy velký zájem. Nejvíce se spekulovalo o jeho startu za Třinec. V jednání byl nakonec úspěšnější jiný konkurent v boji o titul.

Spekulace ohledně dohody Zlína a Třince se nakonec nenaplnily. Berani se nakonec dohodli na střídavých startech na východě čech v týmu Dynama Pardubice. Gazda by měl dohrát základní část první ligy a případné playoff u Beranů.

V Pardubicích se zlínský obránce bude hlásit až po skončení sezóny jeho mateřského klubu.

„Jedná se o našeho klíčového obránce se skvělou střelou. Řešili jsme možné výměny, ale Dan je odchovanec a chce pomoci týmu,“ vysvětluje zlínský generální manažer Robert Hamrla pro hokej.cz.

„Zároveň jsme mu umožnili, v případě našeho neúspěchu v play off, dokončit sezonu ve velmi ambiciózním týmu. Chci poděkovat panu Dědkovi za rychlé a férové jednání,“ doplnil informace šéf Beranů.

Gazda patří mezi špičkové obránce druhé nejvyšší soutěže, kde pomáhá Zlínu s návratem do Extraligy. Ten ovšem neprobíhá zatím tak snadno, jak si vedení na začátku sezóny představovalo. V probíhající sezóně dokonce sáhlo na hráčské odměny.

Obránce Zlína do extraligy nakoukl už v listopadu v dresu Motoru. Od konce prosince působí výhradně v dresu jednoho z favoritů první ligy.

Zdroj: Hokej.cz, redakce