Gabriel Martinelli: Útočník Arsenalu podepsal s lídrem Premier League novou smlouvu do roku 2027

Přidat na Seznam.cz

Gabriel Martinelli podepsal s Arsenalem novou smlouvu a zavázal se tak ke své dlouhodobé budoucnosti. Jednadvacetiletý hráč, který na severu Londýna působí již čtvrtou sezónu, má na svém kontě 111 startů v prvním týmu ve všech soutěžích.

Brazilský reprezentant, který svou zemi reprezentoval na nedávném mistrovství světa v Kataru, si v minulé sezoně připsal 36 startů v prvním týmu a v prosinci 2021 i lednu 2022 byl zvolen Hráčem měsíce.

Dobrá forma mladého útočníka pokračuje i v letošní sezóně, v prvních 19 zápasech Premier League byl stále v základní sestavě týmu a ve všech soutěžích zatím nastoupil k 27 utkáním, v nichž se sedmkrát trefil.

Gabriel Martinelli začal svou kariéru v klubu Ituano Sao Paulo, kde debutoval jako šestnáctiletý a svůj první gól vstřelil v září 2018, pouhé tři měsíce po dovršení sedmnácti let. V následující sezóně byl vyhlášen mladým hráčem roku a v červenci 2019 se připojil k Arsenalu.

Jeho plnohodnotná mezinárodní kariéra začala v březnu 2022, kdy byla jeho forma odměněna debutem za brazilskou reprezentaci. Stalo se tak necelý rok poté, co byl členem týmu do 23 let, který získal zlatou olympijskou medaili v Tokiu 2020.

Zdroj: arsenal.com, redakčně upraveno