Fruhvirtová je definitivně z krize venku. Naopak Muchová se zranila. Stihne Turnaj mistryň?

Přidat na Seznam.cz

Osm zápasů za sebou prohrála Linda Fruhvirtová. Několikaměsíční krize, která zahrnovala i Roland Garros a Wimbledon, byla ale v září zažehnána. Na turnaji v čínském Ning-ponu se starší ze sester Fruhvirtových dostala do semifinále a o něco podobného se pokusí i na probíhajícím turnaji v Hongkongu. V prvním kole si velký osmnáctiletý talent poradil se sedmou nasazenou Američanku Peyton Stearnsovou 3:6, 6:4, 6:4. V boji o čtvrtfinále se utká s vítězkou ruského duelu Alina Kornějevová a Valerie Savinychová.

Na tom samém turnaji se do dalšího kola dostala i Kateřina Siniaková, která porazila Číňanku Wang Si-jü 6:4, 7:6. I ona bude muset čelit ruské soupeřce, ve druhém kole se utká s Kamillou Rachimovovou.

Ženský turnaj se hraje i v Soulu, kde je přihlášená Marie Bouzková. Rodačka z Prahy nedala v prvním kole šanci Američance Kalye Dayové, s kterou si poradila dvakrát 6:4. O postup mezi nejlepší osmičku si zahraje s Němkou Evou Lysovou.

Tenistky, ale i tenisté, se pohybují vesměs na asijských turnajích. V čínském Čeng-čou se původně měla představit Karolína Muchová, ale kvůli přetrvávajícím potížím s pravým zápěstím se musela odhlásit. S tímto zraněním už laboruje několik týdnů, ale zápěstí by se mělo už zlepšovat. Olomoucká rodačka radši zvolila ještě jeden týdenní klid, aby nepřišla o dva vrcholy roku. Nejdříve se představí na Turnaji mistryň a následně ve finále Fed Cupu, kde se ve skupině Češky střetnou s Američankami a Švýcarkami.

Zdroj: redakce, wtatennis.com