Frodl už nechtěl dělat dvojku v Pardubicích. V Karlových Varech cítí větší šanci chytat

Přidat na Seznam.cz

Hokejový brankář Dominik Frodl letos oslavil 27 let, což jsou pro sportovce ta nejlepší léta – relativně mladý, ale už zkušený. A v takovéto situaci nechcete sedět na lavičce a čekat, až se konkurent zraní či bude mít slabší formu. A přesně takovouto pozici měl Frodl v Pardubicích, kde se mu nepodařilo, i vinou zranění, se vymanit z pozice dvojky. Východočeši zkrátka vsadili na Romana Willa a bronzová medaile jim dala za pravdu.

A protože Will bude i v příští sezoně oblékat pardubický dres, rozhodl se Frodl jít „o dům dál“, tedy přesněji o 255 kilometrů západněji a to do Karlových Varů. Ve hře bylo více týmů, ale Vary se ozvaly jako první ze všech. Zájem měly dlouho, první kontakt proběhl už někdy v půlce ledna. Ze všech rozhovorů, ať už s trenéry či lidmi okolo klubu, cítím důvěru, a to je pro mě důležité. Jsem rád, že to takto dopadlo, uvedl k přesunu Dominik Frodl.

V Karlových Varech věří, že jim nová posila pomůže k dosažení hlavního cíle – postup do čtvrtfinále. „Jsme rádi, že jsme Dominika získali a podepsal v našem klubu dlouhodobý kontrakt. Jeho příchodem posilujeme post prvního brankáře a věříme, že potvrdí svoje kvality, které ukázal už v Plzni a později i v Pardubicích,“ říká k posile svého týmu hlavní trenér Energie David Bruk.

Za Plzeň odchytal Frodl 133 zápasů (plus deset v play-off), v Pardubicích přidal dalších padesát. V mládežnických letech prošel tento rodák z Prahy v reprezentaci všemi mládežnickými kategoriemi.

V Pardubicích by měl Willovi dělat dvojku Milan Klouček, který je odchovancem východočeského klubu. V nedávno skončené sezoně chytal především za Parbubice B, kterým výrazně pomohl k záchraně v druhé nejvyšší soutěži.

Zdroj: redakce, hokejkv.cz , hcdynamo.cz