French Open: Djokovič a Alcaraz zvítězili, střetnou se spolu v semifinále

Přidat na Seznam.cz

Je to generační zápas, na který fanoušci čekali. Novak Djokovič a Carlos Alcaraz vyhráli své čtvrtfinálové zápasy, nyní se střetnou v dalším kole.

Semifinále snů na French Open je dokonalé. V pátek se v Paříži ve velkém generačním souboji utkají Novak Djokovič a Carlos Alcaraz. Šestatřicetiletý grandslamový rekordman Djokovič sice proti ruskému olympijskému finalistovi Karenu Khachanovi poprvé na turnaji ztratil set, ale suverénně zvítězil.

Alcaraz, který je o 16 let mladší než Djokovič, poté nedal Stefanosi Tsitsipasovi žádnou šanci. Nakonec to bylo 6:2, 6:1, 7:6 (7:5) mezi Španělem a řeckou světovou pětkou, která zklamala na celé čáře. Po 2:12 hodinách proměnil Alcaraz svůj šestý mečbol. Tsitsipas, který se předtím skutečně prezentoval silnou formou, v závěru už jen stačil držet krok a poprvé prohrál grandslamové čtvrtfinále.

Djokovič měl s Khachanovem evidentně více problémů, zejména na začátku, ale nakonec zvítězil 4:6, 7:6 (7:0), 6:2, 6:4. Srb, který před zápasem vyhrál 29 setů v řadě na grandslamové úrovni, se díky vítězství dostal na Roland Garros do semifinále podvanácté. Vítěz z let 2016 a 2021 stále usiluje o 23. grandslamový titul v kariéře, o rekord se zatím dělí se Španělem Rafaelem Nadalem, který se turnaje nezúčastní kvůli zranění, uvedl deník Spiegel.

Vítěz US Open Alcaraz, který loni ve čtvrtfinále nestačil na Alexandera Zvereva, hraje tentokrát v absolutní formě a usiluje o svůj druhý titul z majoru. Nyní je nejmladším semifinalistou v Paříži, od roku 2007, kdy se do finále dostal Djokovič ve věku 20 let.

Páteční semifinále je teprve druhým vzájemným střetnutím těchto dvou největších favoritů. V roce 2022 v Madridu těsně zvítězil Alcaraz.

Zdroj: spiegel.de, tennismajors.com