Francouzský trenér má těžkou hlavu. Povolá na finále MS nejlepšího hráče roku?

Přidat na Seznam.cz

Když lékaři francouzské fotbalové reprezentace před začátkem světového šampionátu oznámili, že se ho nezúčastní Karim Benzema, mezi příznivci týmu „galského kohouta“ zavládlo zděšení! Francie přišla o útočníka, který jako poslední získal Zlatý míč. Sice měla dalšího úžasného forvarda Mbappého, ale ten není klasický střední útočník. Během MS se však ukázalo, že Olivier Giroud je ve středu útoku naprosto adekvátní náhrada a dokonce má pořád šanci na zisk titulu nejlepšího střelce.

Jenže Karim Benzema se uzdravil a absolvoval několik tréninků ve svém madridském klubu. Francouzský trenér Didier Deschamps tak teď má velké dilema – povolat 34letého útočníka či nezasahovat do týmu, kterému se velmi daří, o čemž nejlépe svědčí jeho účast v nedělním finále proti Argentině?

Pokud by se Deschamps rozhodl nepovolat Benzemu ze Španělska a Francie by ve finále prohrála, mohl by se dostat pod velký tlak. Zároveň je nepravděpodobné, že by uzdraveného útočníka postavil do základu. Zkrátka jako nejideálnější varianta se jeví, že Benzema začne zápas na lavičce a v případě nepříznivého skóre pro Francii by nastoupil na plac. Zkrátka nedělní finále bude zajímavé z mnoha důvodů.

Zdroj: redakce, eurosport.com