Francouzova kariéra se komplikuje. Zdravotní problémy mu odpískaly letošní sezonu

Přidat na Seznam.cz

Neuběhla ani čtvrtina letošní sezony kanadsko-americké NHL a už je jisté, že se jejího konce nedočká český gólman Pavel Francouz. Vleklé potíže v dolní části těla nedovolí hráči Colorada Avalanche prozatím pokračovat v zámořské misi a odletěl se léčit do České republiky. „Určitě mi pomůže, že mě Colorado pustilo domů, kde budu v blízkosti své rodiny, přátel a kamarádů, což mi určitě pomůže tuhle situaci zvládat,“ podotkl Francouz před novináři.

Ani samotný gólman, ani klub nechtějí přiblížit, která část dolního těla hráče coloradského klubu trápí. „Dohodli jsme se s Coloradem, že to nebudeme nějak blíže specifikovat. Je to určitě hodně frustrující situace a jsem z toho samozřejmě ohromně zklamaný, že jsem out do konce sezony. Na druhou stranu – nějakou zkušenost se zraněními z poslední doby mám, takže se snažím to brát tak, jak to je, brát to sportovně,“ prohlásil Francouz.

Jak už naznačil 33letý gólman, v minulosti měl též velké zdravotní potíže. Celou sezonu 2020/21 musel vynechat po operaci kyčle. A v loňské sezoně si zachytal v pouhých šestnácti zápasech…

Francouz od příchodu do zámoří v roce 2018 zatím v NHL nastoupil do 71 utkání. I navzdory tomuto málému počtu utkání se může pyšnit ziskem Stanley cupu, který získalo Colorado předminulou sezonu. „S Avalanche budu dál v kontaktu, budu určitě vše konzultovat s našimi doktory. A budu je samozřejmě sledovat a fandit jim. Tým vypadá opět dobře poskládaný, sezonu začali hodně dobře, já doufám, že v tom budou kluci jenom pokračovat. Moc bych jim přál úspěch,“ dodal Francouz, který v sezoně 2014/15 získal s Litvínovem mistrovský titul.

S reprezentací se plzeňský rodák zúčastnil šesti světových šampionátů a oblékal národní dres i na olympijských hrách (2018).

Zdroj: atheathletic.com, nhl.com