Fotbalový svět pláče. Bývalý srbský fotbalista Mihajlovič svůj boj s leukémií prohrál

Přidat na Seznam.cz

Tři roky bojoval bývalý skvělý srbský fotbalista a trenér Siniša Mihajlovič se zrádnou leukémií. Už několikrát se zdálo, že je 53letý rodák z chorvatského Vukovaru z nejhoršího venku. Bohužel dnes z římské nemocnice nakonec přišla zdrcující zpráva, Mihajlovič leukémii podlehl.

Mihajlovič poprvé veřejně oznámil zprávu o své nemoci v červenci 2019. V té době trénoval italskou Boloňu. Okamžitě zahájil chemoterapii. Následně mu byla transplantována kostní dřeň. Jeho zdravotní stav se zlepšoval, takže se mohl vrátit naplno k trénování. Jenže letos v březnu se mu potíže opět vrátily a začal znovu s léčbou. Ta však nezabírala a v tomto týdnu musel být hospitalizován. Lékaři mu už však nedokázali pomoci.

Mihajlovič reprezentoval zpočátku Jugoslávii, poté si zvolil Srbsko. Na klubové úrovni dosáhl mnoha úspěchů. V roce 1991 vyhrál s Crvenou Zvezdou Bělehrad Pohár mistrů evropských zemí (PMEZ), což byla obdoba dnešní Ligy mistrů. Poté odešel do Itálie, kde s Laziem Řím (2000) a poté s Interem Milán (2006) získal tituly.

I v trenérské kariéře se zaměřil především na italskou ligu, avšak měl tu čest vést i srbskou reprezentaci.

Zdroj: dailymail.co.uk